Aktualności Opla - ADAM

Nowy Opel ADAM jest wyjątkowy tak, jak Ty. Przy jego budowie ostatnie słowo należy do Ciebie. Dobierz wszystkie potrzebne dodatki zgodnie z Twoimi preferencjami.

Prezentacja multimedialna

ADAM z aplikacją rozpoznającą komendy głosowe Siri Eyes Free

2013-06-19

  • Opel ADAM z rewolucyjną aplikacją Siri Eyes Free pozwala na pełną integrację z iPhone'em
  • Jedyny mały samochód, który odpowie na pytanie „Czy jesteśmy już u celu?”
  • Zaawansowana funkcja rozpoznawania mowy zwiększa bezpieczeństwo
  • Bezpłatna aktualizacja systemu IntelliLink do obsługi Siri Eyes Free w modelach ADAM wyprodukowanych przed czerwcem br.

Aktualności Opla: ADAM z Siri Eyes Free

Rüsselsheim. System multimedialny IntelliLink jest obecnie w pełni zintegrowany z aplikacją Siri Eyes Free. Ten unikatowy inteligentny asystent firmy Apple umożliwia wykonywanie wielu czynności podczas jazdy — wystarczy poprosić! Siri Eyes jest kompatybilne z iPhonem1 z systemem operacyjnym iOS 6. Jego posiadacze, posługując się przyciskiem na kole kierownicy, mogą wydawać Siri Eyes Free polecenia bez odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy, co podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Takie rozwiązanie to coś więcej niż tradycyjne sterowanie głosem – aby komunikować się z Siri Eyes Free nie musisz w szczególny sposób modulować głosu, wystarczy mówić zwykłym tonem, jak w codziennej rozmowie z inną osobą.

Aktualności Opla: ADAM z Siri Eyes Free

Firmy Apple i Opel wprowadziły obsługę głosową na jeszcze wyższy poziom, co znacząco minimalizuje elementy rozpraszające uwagę kierowcy podczas jazdy. Teraz obsługa urządzeń firmy Apple jest także możliwa za pomocą poleceń głosowych. Użytkownicy zauważą, że ich „rozmowa” z Siri podczas jazdy ADAMem nie jest wyświetlana na ekranie urządzenia firmy Apple. To jeden z najważniejszych dla obu firm elementów podnoszących bezpieczeństwo jazdy, który został opracowany już na etapie integracji samochodu z tą wyjątkową aplikacją.

To unikatowe rozwiązanie jest dostępne bezpłatnie we wszystkich zamawianych obecnie modelach ADAMa, wyposażonych w system IntelliLink. Klienci, którzy już posiadają ADAMa z systemem IntelliLink, także mogą skorzystać z zalet tego rozwiązania. Od lipca 2013 r. Opel będzie zapraszał klientów do salonów na bezpłatną aktualizację oprogramowania umożliwiającą wzbogacenie systemu IntelliLink w aplikację Siri Eyes Free. Wszystkim klientom udostępniane będą kolejne aktualizacje innowacyjnego systemu IntelliLink, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że system multimedialny w samochodzie będzie równie nowoczesny jak ich mobilne urządzenia służące do codziennej komunikacji. Aby skorzystać z aktualizacji, zapraszamy właścicieli Opla ADAMa do odwiedzenia Autoryzowanych Dystrybutorów marki Opel.

Aktualności Opla: ADAM z Siri Eyes Free

Korzystanie z aplikacji Siri Eyes Free w Oplu ADAMie należy rozpocząć od podłączenia urządzenia Apple iOS do systemu multimedialnego IntelliLink przy użyciu łącza Bluetooth i skomunikować je ze sobą. Do obsługi służy przycisk aktywacji systemu rozpoznawania mowy umieszczony na kierownicy. Aplikację Siri Eyes Free można aktywować równolegle z innymi aplikacjami, takimi jak BringGo, działającymi w tle. Wskazówki głosowe dotyczące obsługi odtwarzacza muzycznego lub nawigacji są w tym czasie automatycznie wyciszane.

Aplikacja Siri Eyes Free ułatwia użytkownikom Opla ADAMa, wyposażonego w system multimedialny IntelliLink, wykonywanie następujących czynności:

  • Nawiązywanie połączeń z numerami z listy kontaktów zapisanej w iPhone’ie bez odrywania rąk od kierownicy,
  • Odtwarzanie wybranych utworów z biblioteki iTunes bez konieczności przewijania menu,
  • Odsłuchiwanie, wpisywanie i wysyłanie wiadomości iMessage, wiadomości tekstowych lub e-maili na numery telefonów lub do osób zapisanych na liście kontaktów,
  • Przeglądanie kalendarza i dodawanie terminów spotkań, odczytywanie przychodzących powiadomień oraz konfigurowanie ustawień alarmu i powiadomień.
  • Ponadto Siri odpowiada na proste pytania dotyczące na przykład wyników meczów, prognozy pogody lub dni świątecznych.
Aktualności Opla: ADAM z Siri Eyes Free

Warto dodać, że użytkownicy dysponujący stacją dokującą FlexDock mogą korzystać z pełnej integracji Siri Eyes Free ze smartfonem umieszczonym w centralnym punkcie deski rozdzielczej. Wystarczy umieścić dowolnego smartfona Apple (także iPhone’a 5) w uchwycie — a Siri Eyes Free zapewni obsługę głosową innych aplikacji firmy Apple, m.in. Apple Maps. Po włączeniu Apple Maps można systemowi Siri Eyes Free nawet zadać pytanie: „Czy jesteśmy już blisko celu podróży?”.

 

Dodatkowo FlexDock automatyczne ładuje baterię iPhone’a bez konieczności używania dodatkowego kabla, co zapobiega jej wyczerpaniu.

Wiele funkcji systemu multimedialnego IntelliLink ADAMa

Opel News - Nice conversation: The voice control is interactive. ADAM not just listens to your orders, it even gives answers to your questions

Nowy system multimedialny IntelliLink, który zadebiutował w modelu ADAM, współpracuje zarówno z iPhone’em, iPadem i iPodem touch, jak i z urządzeniami działającymi w systemie Android. System IntelliLink w Oplu ADAMie ma wiele funkcji, między innymi dostęp do globalnego radia TuneIn, aplikację nawigacyjną BringGo oraz globalną aplikację Stitcher do obsługi internetowego radia i odtwarzania podcastów. Dzięki siedmiocalowemu, kolorowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości i łączności przez Bluetooth lub USB, ułatwia bezpieczne korzystanie z funkcji oferowanych przez smartfony podczas jazdy samochodem. IntelliLink to niezwykle nowoczesny system multimedialny, który można spersonalizować tak samo, jak zawartość iPhone’a lub urządzenia opartego na systemie Android. Jego dodatkową zaletą jest przystępna cena: w Polsce system IntelliLink kosztuje 1 300 złotych.

Standardowo w wersjach ADAM JAM, ADAM GLAM i ADAM SLAM montowany jest system audio-informacyjny CD 3.0 BT, czyli radioodtwarzacz CD z gniazdem USB i łączem Bluetooth® umożliwiającym obsługę połączeń telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy. Tak jak w systemie IntelliLink, podwójnemu tunerowi AM/FM może towarzyszyć cyfrowe radio DAB. System ten można wyposażyć w imponujący system nagłośnienia Infinity wyposażony w osiem głośników.

 

1) System Siri jest dostępny tylko w wersji Beta na urządzenia iPhone 4S, iPhone 5, iPad (3. i 4. generacji), iPad mini oraz iPod touch (4. generacji), a także wymaga połączenia z internetem. Może nie być dostępny we wszystkich językach ani na wszystkich obszarach, a jego funkcje mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Za przesyłanie danych w sieciach komórkowych może być pobierana opłata zgodnie z taryfą operatora.