Dowiedz się więcej
o modelach Opla Astry

Gama nowej Astry: większa różnorodność, więcej rozwiązań technicznych i silników

2012-09-03

  • Wersja Sedan – uzupełnienie gamy oferowanych modeli Opla Astry
  • Poszerzona gama silnikowa: 2.0 CDTI BiTurbo o mocy 195 KM oraz dwulitrowa turbodoładowana jednostka benzynowa o mocy 280 KM
  • Nowe systemy wspomagające kierowcę rozszerzające bogatą ofertę innowacyjnych technologii
  • Pełen zakres: od ekologicznych modeli z systemem Start/Stop z emisją 119 g/km CO2 do najmocniejszej wersji OPC
  • Bardziej wyrazista stylistyka dla pięciodrzwiowego Hatchbacka oraz kombi Sports Tourera
Aktualności Opla - Gama nowej Astry

Rüsselsheim. Nowa gama Opla Astry jest już gotowa do startu. Kolejna wersja nadwoziowa, nowoczesna gama silnikowa z jednostkami
o dużej mocy, systemy wspomagające kierowcę oraz odświeżona stylistyka to tylko najważniejsze zmiany, które udoskonalają nasz niezwykle popularny i wielokrotnie już nagradzany bestseller segmentu samochodów kompaktowych. Teraz gama modeli Astry ma bardziej sportowy i zróżnicowany charakter. Ostrzejsze linie nadwozia i bardziej wyraziste wnętrze podkreślają sportowe ambicje
i techniczne atuty nowej linii modelowej. Po wprowadzeniu nowego Sedana, wersji pięciodrzwiowej, kombi Sports Tourera oraz trzydrzwiowego coupé GTC, a także wyczynowej wersji OPC można uznać, że zróżnicowana oferta modelowa Opla Astry jest teraz kompletna.

Aktualności Opla - Astra OPC: najmocniejsza Astra w historii

Dążenie do naszego celu – dostarczenia emocji w oparciu o niemiecką myśl technologiczną
w niezwykle wymagającej klasie kompaktów, realizujemy poprzez gamę zaawansowanych jednostek napędowych, która w ciągu następnych sześciu miesięcy zostanie zwiększona, wzbogacając naszą, już i tak szeroką ofertę. Nowy model OPC
z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem, to gwarancja niezapomnianych wrażeń za kierownicą. Dzięki mocy 206 kW/280 KM
i maksymalnemu momentowi obrotowemu wynoszącemu 400 Nm jest to najmocniejsza Astra jaka kiedykolwiek powstała (warto także zauważyć, że 200 Nm jest osiągane z jednego litra pojemności, co czyni ten pojazd prawdziwym mistrzem w klasie kompaktowej). To również najszybsza Astra w historii - maksymalna prędkość tego niezwykle mocnego coupé to 250 km/h, a rozpędzenie się do 100 km/h trwa zaledwie sześć sekund.

Aktualności Opla - 2.0 BiTurbo CDTI 143 kW/195 KM

Najszybsza Astra z silnikiem diesla będzie dostępna już jesienią. Nową dwulitrową jednostkę 2.0 BiTurbo CDTI o mocy 143 kW/195 KM i imponującym momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm wcześniej zastosowano już w Insignii. W gamie modeli Astry zaawansowana technologia sekwencyjnego doładowania BiTurbo (z podwójnym systemem chłodzenia) zostanie wykorzystana po raz pierwszy. Wyposażony w dwie współpracujące turbosprężarki silnik będzie oferowany w Polsce w trzydrzwiowej wersji GTC. Zapewni on doskonałe osiągi przy niskim zużyciu paliwa.

Opel może również pochwalić się ulepszeniami w aktualnie oferowanym, turbodoładowanym silniku benzynowym o pojemności 1,4 litra i mocy 103 kW/140 KM. Jednostkę tę wzbogacono o funkcję overboost, która pozwala czasowo zwiększyć moment obrotowy o 10% (z 200 do 220 Nm), co jest bardzo pożądanym rozwiązaniem np. podczas manewrów wyprzedzania.

Aktualności Opla -  1.7 CDTI ecoFLEX (81 kW/110 KM)

Pełna gama – od ekonomicznych diesli z emisją 122 g/km CO2 po sportową wersję OPC

Dzięki szerokiej ofercie jednostek napędowych, nowa gama modeli Astra jest w stanie zaspokoić szerokie spektrum wymagań klientów. W ofercie znaleźć można zarówno najoszczędniejsze jak dotąd Astry z silnikiem 1.7 CDTI (81 kW/110 KM oraz 96 kW/130 KM)
o emisji rzędu 122 g/km CO2 (4,6 l/100 km), niezwykle mocną wersję wyposażoną
w jednostkę diesla (2.0 BiTurbo CDTI o mocy 195 KM), jak i najmocniejszą Astrę w historii – wersję OPC
z silnikiem o mocy 280 KM. W dobie obecnych cen paliw warto wspomnieć o wprowadzonym do sprzedaży na początku tego roku modelu z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,4 litra z fabryczną instalacją LPGTEC (103 kW/140 KM). Tak wielki wybór oznacza, że oferta silników montowanych w Astrach należy do najbardziej zróżnicowanych w segmencie samochodów kompaktowych. Co więcej, na początku roku gama dostępnych opcji stanie się jeszcze większa dzięki wprowadzeniu nowej generacji turbodoładowanych jednostek benzynowych SIDI (Spark Ignition Direct Injection) ECOTEC o pojemności skokowej 1,6 litra , osiągających moc nawet do 200 KM i zapewniających nie tylko niezwykle niskie zużycie paliwa, ale również wysoki komfort jazdy.

Aktualności Opla - Nowe systemy wspomagające kierowcę

Nowe systemy wspomagające kierowcę rozszerzają bogatą ofertę innowacyjnych technologii

Kolejne nowości wyznaczające nowe standardy technologiczne to systemy wspomagające kierowcę i zwiększające bezpieczeństwo. Wiele najnowocześniejszych rozwiązań po raz pierwszy zastosowanych w modelach Insignia
i Zafira Tourer wykorzystano teraz w modelach Astry, jeszcze bardziej poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy. Systemy te, to między innymi: kamera Opel Eye drugiej generacji z udoskonalonym systemem rozpoznawania znaków drogowych (TSA II), system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW), wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego (FDI) oraz system ostrzegania przed kolizją (FCA). Rozwiązania te generują ostrzeżenia dźwiękowe i/lub graficzne pomagające zapobiec niebezpieczeństwu w sytuacji, gdy kierowca stracił koncentrację.

 

Pozostałe systemy wspomagające kierowcę to, między innymi: tylna kamera cofania, zaawansowany system wspomagający parkowanie z funkcją wyszukiwania miejsca parkingowego, system monitorujący „martwe pole” oraz wyposażony w radar aktywny tempomat (ACC) z automatycznym systemem hamowania (CIB), który działa przy prędkościach w przedziale 50-180 km/h. Wyposażony w radar system ACC pomaga kierowcy utrzymać wybraną prędkość, automatycznie przyspieszając lub zwalniając przy zachowaniu zaprogramowanej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Aktualności Opla - Inteligentne reflektory adaptacyjne (AFL+)

Nowe rozwiązania uzupełniają już istniejącą bogatą ofertę innowacyjnych technologii wykorzystywanych w modelach Astra. Warto zaznaczyć, że niektórych z nich nie stosowano dotąd w segmencie samochodów kompaktowych, podczas gdy inne są rzadko wykorzystywane w pojazdach konkurencji. Należy do nich ostatnia generacja inteligentnego, zaawansowanego systemu oświetlenia z reflektorami biksenonowymi (AFL+), który oferuje wiele trybów oświetlenia
i funkcji, takich jak: asystent świateł drogowych (High Beam Assist), dynamiczne doświetlenie zakrętów (Dynamic Curve Light), statyczne doświetlenie zakrętów (Cornering Light) oraz zmienny rozkład wiązki światła, która automatycznie dostosowuje się do panujących warunków – także pogodowych.

Aktualności Opla - FlexRide

System FlexRide zapewniający maksimum komfortu jazdy
i poczucia panowania nad samochodem oraz zawieszenie HiPerStruts we wszystkich wersjach Astry GTC i OPC

Dynamiczne właściwości jezdne Astry można dodatkowo poprawić dzięki inteligentnemu, mechatronicznemu systemowi FlexRide, który automatycznie dostosowuje się do panujących warunków i stylu jazdy kierowcy. Rozwiązanie pracuje w trzech trybach: domyślnym Standard, zwiększającym komfort jazdy Tour oraz najbardziej aktywnym Sport.

Aktualności Opla - kolumny HiPerStruts (High Performance Struts)

Z myślą o amatorach jazdy sportowej
w modelach Astry GTC i OPC, w konstrukcji zawieszenia przedniego zastosowano zaawansowane kolumny HiPerStruts. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia przyczepność, ułatwiając pokonywanie zakrętów, ale także znacząco zmniejsza efekt negatywnego oddziaływania momentu obrotowego na układ kierowniczy samochodu. To umożliwia kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem i maksymalne wykorzystanie potencjału Astry.

 

Dla większego komfortu wszystkie wersje Astry są oferowane z ergonomicznymi fotelami, posiadającymi certyfikat niemieckiego stowarzyszenia lekarzy ortopedów AGR. Pozwalają one kierowcy i pasażerowi podróżującemu z przodu zachować optymalną pozycję na długich trasach.

 

Zintegrowany uchwyt rowerów FlexFix, oferowany wyłącznie w samochodach Opla, gdy nie jest potrzebny chowa się w całości w tylnym zderzaku, niczym szuflada. W wersji Sports Tourer ten pomysłowy system umożliwia jednoczesne przewożenie nawet czterech rowerów, a w Hatchbacku dwóch.

Aktualności Opla - Panoramiczna szyba przednia

Panoramiczna szyba przednia, wdrożona
i opatentowana przez firmę Opel, sięga do połowy długości dachu pozwalając kierowcy
i wszystkim pasażerom Astr GTC oraz OPC czerpać więcej radości z jazdy. I dostarcza niepowtarzalnych wrażeń wizualnych
i przestrzennych. W odróżnieniu od innych rozwiązań polegających na przeszkleniu dachu nie zastosowano poprzecznego wspornika, co pozwoliło uzyskać pełną, niczym nieograniczoną widoczność.

Aktualności Opla - Odświeżona stylistyka Astry z większą liczbą ekskluzywnych i sportowych akcentów

Odświeżona stylistyka Astry
z większą liczbą ekskluzywnych
i sportowych akcentów

Pięciodrzwiowa Astra Hatchback oraz kombi Sports Tourer zyskały nowe oblicze, które nadało im jeszcze bardziej sportowego
i ekskluzywnego charakteru. Dotyczy to również nowej czterodrzwiowej Astry Sedan. Zespół projektantów Opla skupił się na przedniej części pojazdu, nadając kracie wlotu powietrza większą wyrazistość. Inspirowano się stylistyką wprowadzonej niedawno na rynek Astry GTC z precyzyjnie zaprojektowanymi siatkami wlotów powietrza. Górna krata wlotu w wersji Hatchback, Sports Tourer oraz w Sedanie zyskała chromowany element, kształtem przypominający trójwymiarowe skrzydło. Końcówki są dynamicznie zawinięte do góry, a sam element umiejscowiony jest centralnie i wydaje się być swobodnie zawieszony w kracie atrapy chłodnicy. Dzięki czarnym akcentom w reflektorach Astra zarówno w wersji podstawowej Essentia, jak i w wyższej wersji Enjoy zyskała bardziej sportowy charakter. Wraz ze standardowymi reflektorami halogenowymi dostępne są również światła LED do jazdy dziennej.

 

Hatchback z tyłu ma nowo wyprofilowano wnękę na tablicę rejestracyjnej, co optycznie poszerza zderzak.
Z tych samych powodów dodano także chromowaną listwę (również w wersji Sports Tourer).

 

Klienci decydujący się na Astrę mogą teraz wybierać z większej gamy dostępnych obręczy kół. Nowy model felg w rozmiarze 17” jest teraz wyposażeniem standardowym wersji Sport. Dla bardziej wymagających dostępne są nowe obręcze 5-ramienne, o rozmiarze 18” lub nawet 19” cali. Ponadto, po raz pierwszy, podstawowa wersja Astry dostępna jest z nowymi wieloramiennymi sportowymi kołpakami felg stalowych.

Aktualności Opla - Astra kontynuuje sukcesy marki Opel

Astra kontynuuje sukcesy kompaktowych samochodów marki Opel

Odświeżona i bogatsza gama modeli nowej Astry oznacza, że Opel nie zamierza spocząć na laurach i planuje kolejne sukcesy za sprawą swojego najlepiej sprzedającego się kompaktu. Od początku Astra nagradzana jest różnymi tytułami, jak choćby prestiżowa niemiecka „Złota Kierownica 2009”. Astra otrzymała także najwyższe noty w opublikowanym niedawno raporcie niezawodności DEKRA 2012.

Modele z nowej gamy Astry, które można zamawiać od czerwca 2012, mają dla marki kluczowe znaczenie. Około jedna trzecia wszystkich sprzedanych Opli to właśnie Astry. Na rynek trafia obecnie dziesiąta generacja kompaktowych pojazdów marki Opel i czwarta generacja Astry – modelu, który wybrało ponad 700 000 klientów w całej Europie. Tak imponujące wyniki sprzedaży to zasługa przede wszystkim Astry Hatchback, która trafiła na rynek jesienią 2009 roku, a także wersji Sports Tourer, która dołączyła rok później, a następnie trzydrzwiowego coupé GTC, które trafiło do sprzedaży pod koniec roku 2011. Oznacza to, że Astra zajmuje trzecią pozycję w Europie (a drugą w Niemczech) w rankingach sprzedaży największego segmentu pojazdów w Europie, stanowiącego około jedną czwartą całego rynku.

 

Wszystkie wersje nadwoziowe Astry (oprócz Sports Tourera) produkowane są w zakładzie General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach.

 

Ceny modeli Opla Astry Hatchback zaczynają się od 63 500 zł za podstawową pięciodrzwiową wersję Essentia z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra i mocy 100 KM. Natomiast nową czterodrzwiową Astrę Sedan
z jednostką benzynową o pojemności 1,6 litra i mocy 115 KM można zamówić już od 72 950 zł.