Nowy Opel Mokka - kompaktowe wymiary, wielkie możliwości

2012-01-10

  • Pierwszy model niemieckiego producenta w klasie subkompaktowych SUV-ów
  • Nowa Mokka poszerza ofertę Opla i będzie mocnym graczem w tym szybko rosnącym segmencie
  • Świeżość i dynamika – sportowe wzornictwo i zwiększona funkcjonalność
  • Napęd na przednią lub obie osie, z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną
  • Dwa silniki benzynowe i jeden diesel, a dla ograniczenia spalania technologia Start/Stop w standardzie
Aktualności Opla - Nowy Opel Mokka

Rüsselsheim. Z modelem o zupełnie nowej nazwie Opel wchodzi w nowy segment. Na początku nowego roku, dwa miesiące przed światową premierą w dniu
6 marca 2012 na salonie motoryzacyjnym
w Genewie, Opel publikuje pierwsze zdjęcia swojej nowej, dynamicznej propozycji w klasie subkompaktowych SUV-ów – Opla Mokki. Opel jest pierwszym niemieckim producentem, który będzie konkurował w tym szybko rosnącym segmencie.

Mierząca zaledwie 4,28 m Mokka swobodnie mieści pięcioro pasażerów w wysoko umieszczonych fotelach. Tradycyjnie dla Opla, auto łączy atrakcyjne wzornictwo, innowacyjne technologie i rozwiązania spotykane w klasie wyższej, udostępniając je szerszej rzeszy nabywców.

„Opel Mokka oparty jest na najlepszych rozwiązaniach znanych z większych SUV-ów i mieści je w nowoczesnym, kompaktowym formacie”, mówi dyrektor generalny Opla Karl-Friedrich Stracke. „Mokka poszerza gamę pojazdów Opla
i jest kolejnym etapem naszej, trwającej od kilku lat, ofensywy modelowej. Daje także nowy impuls na rynku SUV-ów klasy B, który, jak wskazują prognozy, będzie w następnych latach znacząco rósł.”

Aktualności Opla - Nowy Opel Mokka

Dynamiczna jazda, dynamiczny styl życia

 
Opel Mokka łączy funkcjonalność i komfort wyżej umieszczonych foteli ze smakiem przygody. Może być wyposażony w napęd na wszystkie koła. Moment obrotowy przekazywany jest płynnie na tylną oś, kiedy jest to potrzebne dla poprawy trakcji
i stabilności kierunkowej. Napęd zapewnia jeden
z trzech ekonomicznych silników. Wszystkie modele ze skrzyniami manualnymi są wyposażone standardowo w system Start/Stop, dodatkowo ograniczający zużycie paliwa. Oferta silników benzynowych obejmuje jednostkę wolnossącą 1,6 l
o mocy 85 kW/115 KM oraz 1.4 Turbo o mocy
103 kW/140 KM i momencie obrotowym 200 Nm. Diesel to jednostka 1.7 CDTI o mocy 93 kW/130 KM i momencie obrotowym 300 Nm. Silnik 1.4 Turbo i diesel 1.7 CDTI mogą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną.

Mokka wprowadza do SUV-ów segmentu B nowe, supernowoczesne technologie, takie jak systemy wspomagające kierowcę, oparte na przedniej kamerze Opel Eye oraz tylną kamerę parkowania. Ponadto, Opel Mokka może być wyposażony w ergonomiczne siedzenia, które otrzymały certyfikat AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) – niemieckiego towarzystwa ortopedycznego. Oprócz dość obszernej przestrzeni bagażowej, Mokka może zaoferować w pełni zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix najnowszej generacji – unikalne rozwiązanie Opla.

Wyposażona w te wszystkie rozwiązania Mokka została zaprojektowana dla ludzi o zróżnicowanych zainteresowaniach
i prowadzących aktywny tryb życia. Współgra z tym nazwa auta, dla której inspiracją były małe, okrągłe ziarna kawy odmiany Coffea Arabica. Napoje oparte na wywarze z kawy charakteryzują się wyrafinowanym smakiem i dodają energii. Tak jak ziarna Arabiki, Opel Mokka ma niewielkie rozmiary, ale wielkie możliwości.

Aktualności Opla - Nowy Opel Mokka

Śmiałe wzornictwo SUV-a i wyrafinowana funkcjonalność

 
Filozofia wzornictwa Opla, wyrażona sloganem „artystyczny kunszt i niemiecka precyzja”, urzeczywistnia się na nowo w segmencie subkompaktowych SUV-ów. Opel Mokka wyróżnia się śmiałym ukształtowaniem nadwozia z eleganckimi akcentami, zachowując sportowy, atletyczny styl. Uwydatnia go charakterystyczne dla Opla boczne przetłoczenie nadwozia w formie ostrza, wznoszące się ku tyłowi nadwozia. Rekreacyjny charakter auta wyznacza wysoki prześwit, który ułatwia pokonywanie dróg o nawierzchni szutrowej, oraz szeroki, wynoszący 1 540 mm rozstaw kół. Mocny wygląd podkreślają 18-calowe koła z lekkich stopów.

We wnętrzu Mokka demonstruje typowe cechy Opli, takie jak elastyczność i przyjazna dla użytkownika funkcjonalność. Mokka oferuje do 1 372 l pojemności bagażowej oraz nawet do 19 schowków. Możliwości transportowe wzbogaca nowej generacji bagażnik rowerowy FlexFix, który doskonale pasuje do aktywnego stylu życia przyszłych użytkowników Mokki. Opel jest jedynym producentem, który oferuje takie rozwiązanie. Ten łatwy w obsłudze bagażnik jest w pełni zintegrowany z pojazdem – wysuwa się jak szuflada z tylnego zderzaka i może pomieścić nawet trzy rowery.

Napęd na wszystkie koła lub na przednią oś oraz unikalne rozwiązania techniczne

Opel Mokka może być wyposażony w napęd na przednią oś lub na wszystkie koła. System napędu 4x4 zapewnia zwiększoną stabilność i czynne bezpieczeństwo jazdy, a także poprawia możliwości terenowe Mokki. Kiedy warunki jazdy
i przyczepność pogarszają się, system automatycznie, płynnie przenosi moc na tylne koła.

Fabryczne rozwiązania poprawiające własności jezdne obejmują elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC, układ kontroli trakcji TC, system wspomagania ruszania pod górę HSA oraz układ wspomagania jazdy po pochyłościach HDC – ten ostatni poprawiający bezpieczeństwo jazdy w terenie.

Bogato wyposażony i wysmakowany Opel Mokka zaoferuje w segmencie SUV-ów klasy B najnowocześniejsze technologie spotykane dotąd w klasie wyższej. System adaptacyjnego oświetlenia AFL+, który poprawia bezpieczeństwo jazdy, jest oparty na reflektorach biksenonowych trzeciej generacji i zawiera funkcję asystenta świateł drogowych HBA. Dostępna będzie także kamera przednia Opel Eye, drugiej generacji. Wspomaga ona układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, czy system rozpoznający znaki drogowe. Żaden inny subkompaktowy SUV nie oferuje takich rozwiązań, zwiększających poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Opel Mokka zadebiutuje w salonach pod koniec 2012 roku.