Najwyższe oceny dla Astry i Insignii
wg raportu niezawodności DEKRA 2012.

2012-01-12

  • Astra zwycięża z najmniejszą liczbą usterek
  • Insignia ponownie na czele w segmencie aut klasy średniej
  • Trzeci z rzędu triumf Opla
Aktualności Opla - Raport Niezawodności DEKRA 2012

Rüsselsheim. Według „Raportu Niezawodności DEKRA 2012” Astra czwartej generacji jest autem o najmniejszej liczbie usterek. Wskaźnik niezawodności 97,9% jest najlepszym wynikiem
w klasyfikacji generalnej wszystkich testowanych aut. To jest już trzeci sukces Opla w ciągu ostatnich trzech lat. Do tej pory Opel miał dwóch mistrzów – Corsę (z 2010 roku)
i Insignię (z 2011 roku).
Tym razem Insignia została nieznacznie pokonana przez Astrę i zajęła drugie miejsce
w klasyfikacji generalnej aut z przebiegiem do 50 000 km. Bezawaryjność Insignii kształtująca się na poziomie 97,1% jest najlepszym rezultatem wśród aut segmentu klasy średniej.

Konkurenci zostali daleko w tyle. „To, że nasza marka już trzeci rok z rzędu przoduje w Raportach Niezawodności DEKRY jest potwierdzeniem wysokiej jakości naszych samochodów.” – powiedział Alain Visser, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Opla i dodał – „Konsekwentnie dążymy do zapewnienia niezawodności, to jedna z fundamentalnych wartości Opla”.

DEKRA przygotowuje coroczny raport dotyczący awaryjności pojazdów na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących
z 15 milionów inspekcji przeprowadzonych na 230 modelach. Podczas oceny wytrzymałości i niezawodności pojazdów pod uwagę brane są wyłącznie typowe usterki, jak na przykład korozja układu wydechowego czy nieprawidłowa praca zawieszenia. Naturalne zużycie elementów i materiałów eksploatacyjnych, które podlegają okresowej wymianie, jak na przykład opony czy pióra wycieraczek, nie jest zaliczane do wyników.

DEKRA (Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego Samochodów) jest opiniotwórczą i cenioną w całej Europie organizacją ekspertów technicznych z zakresu bezpieczeństwa, jakości i dbałości o środowisko. Zatrudnia 24 000 pracowników i działa w ponad 50 krajach.