Opla LPGTEC- Poznaj modele LPGTEC

Modele LPGTEC

Zobacz inne modele
z fabryczną instalacją LPG.

Witaj w świecie nowych rozwiązań

Zafira Tourer: 1.4 Turbo 140 KM z technologią zasilania gazem LPG

2012-08-01

  • Opel rozszerza ofertę oszczędnych wersji LPGTEC do 5 modeli
  • Fabryczna instalacja LPG z 2-letnią gwarancją
  • Zafira Tourer dostępna w wersjach LPGTEC, CNG, benzynowych i diesla

Aktualności Opla - Zafira Tourer: silnik 1.4 Turbo 140 KM z technologią zasilania gazem LPG

Rüsselsheim. Opel rozszerza ofertę modelu Zafira Tourer o nową wersję zasilaną gazem LPG – 1.4 Turbo LPGTEC o mocy 103 kW/140 KM. Silnik ten zapewnia ten sam moment obrotowy 200 Nm, dostępny w zakresie 1850 – 4900 obr./min., zarówno w oszczędnym trybie zasilania gazem LPG, jak i w trybie zasilania benzyną. Wersją z silnikiem LPGTEC Zafira Tourer udowadnia, że jest równie elastyczna
w zakresie jednostek napędowych, jak
w dziedzinie aranżacji wnętrza. Mistrz elastyczności jest teraz dostępny ze wszystkimi konwencjonalnymi typami zasilania. Opel jest jednym z niewielu producentów w segmencie 7-miejscowych kompaktowych vanów, którzy oferują fabrycznie napęd benzynowy, diesla, CNG i LPG. W trybie zasilania gazem LPG Zafira Tourer 1.4 Turbo LPGTEC spala jedynie 8,6 l/100 km i emituje 139 g CO₂/km (w trybie benzynowym 6,7 l/100 km i 156 g CO₂/km). W porównaniu do zasilania benzyną, tryb LPG jest blisko o 40 proc. tańszy (wziąwszy pod uwagę średnią cenę litra wysokooktanowej benzyny na poziomie 5,63 zł w porównaniu do 2,74 zł dla LPG*). W ten sposób nie tylko koszty tankowania, ale także emisja CO₂ może zostać znacząco ograniczona. Ceny Zafiry Tourer 1.4 Turbo LPGTEC zaczynają się od 101 900 zł.


Wprowadzając Zafirę Tourer LPGTEC, Opel poszerza swoją flotę LPG do pięciu modeli. Zafira Tourer LPG uzupełnia istniejącą obecnie szeroką ofertę marki, która obejmuje: Corsę (3- i 5-drzwiową), Merivę i Astrę (5-drzwiową i Sports Tourer), a także Insignię (Sedan, Hatchback oraz Sports Tourer).

Aktualności Opla - Zwiększony zasięg dzięki LPG

Silnik 1.4 Turbo Zafiry Tourer został specjalnie przygotowany do zasilania gazem LPG. Inżynierowie Opla wzmocnili zawory i gniazda zaworowe oraz zmodyfikowali jednostkę sterującą silnika. Zbiornik LPG, który ma użyteczną pojemność około 60 litrów, jest doskonale zintegrowany pod podłogą bagażnika, tak aby zachować pełną ładowność
i wysoką elastyczność, a także umożliwić zamówienie systemu foteli „klubowych” drugiego rzędu siedzeń. Na jednym zbiorniku Zafira Tourer ma zasięg około 650 kilometrów. Jeśli wykorzystamy także pełny zbiornik benzyny możemy przejechać dystans sięgający nawet 1500 kilometrów. Kierowca może sam, przełącznikiem na desce rozdzielczej, zmieniać tryb zasilania pomiędzy LPG
i benzyną. Zmiana następuje automatycznie, kiedy zbiornik LPG jest pusty. Kiedy auto pracuje w trybie LPG świeci się dioda LED. Wyjątkowo funkcjonalny jest wskaźnik paliwa – poziomy obu paliw pokazywane są na tym samym instrumencie.

Aktualności Opla - Instalacja LPG: zachowuje przestrzeń, jest bezpieczna i objęta gwarancją

Fabryczna instalacja LPG – zachowuje przestrzeń, jest bezpieczna i objęta gwarancją

Fabryczny system LPG ma znaczące zalety
w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku wtórnym. Dla przykładu, standardy bezpieczeństwa stosowane przez Opla obejmują specjalne testy zderzeniowe dla zbiornika gazu i innych elementów, które są ulokowane w bezpiecznych strefach i doskonale zintegrowane ze strukturą samochodu.


Tak jak w wersji CNG Zafiry Tourer, zbiornik gazu jest zintegrowany pod podłogą auta, gwarantując, że cały przedział ładunkowy pozostaje przestronny i łatwo dostępny. Klienci mogą być pewni, że ich pojazd zasilany gazem LPG jest fabrycznie wyposażony w najnowocześniejszą technologię Opla, która oznacza trwałość, pełną gwarancję producenta oraz maksymalne bezpieczeństwo.


Tak jak wszystkie inne modele LPGTEC Opla, Zafira Tourer LPGTEC jest montowana w zakładach Opel Special Vehicles GmbH (OSV), spółce zależnej Opla w Rüsselsheim, doświadczonej w seryjnej produkcji pojazdów specjalnych oraz modyfikacjach dokonywanych na zamówienie.

Gaz LPG: przyjazny dla środowiska, ekonomiczny i powszechnie dostępny

Napęd LPG zyskuje popularność w całej Europie. Nie budzi to zdziwienia, ponieważ cena gazu LPG na stacjach wynosi około połowy ceny benzyny. Na początku roku 2012 w Niemczech zarejestrowanych było ponad 450 tysięcy pojazdów tego typu. Poza atrakcyjną w ceną, do roku 2018 władze Niemiec przyznają stały upust podatkowy na paliwo LPG. Warto zwrócić uwagę, że nie tylko posiadacz takiego pojazdu osiąga korzyści finansowe, korzysta także środowisko naturalne, ponieważ pojazdy zasilane gazem LPG emitują do 15% mniej dwutlenku węgla od aut z konwencjonalnymi silnikami. W Niemczech to paliwo jest dostępne na około 6,5 tysiąca stacji, czyli 45%. wszystkich. W całej Europie działa ponad 25 tysięcy stacji oferujących gaz LPG, w tym w Polsce około 5,7 tysiąca.