Światowa premiera w Paryżu – Opel ADAM podbija stolicę mody

2012-08-13

  • ADAM i jego unikalne możliwości personalizacji pokazane będą na Salonie Samochodowym Paryż 2012
  • Bogata kolekcja ADAMa to niemal nieograniczone możliwości stylizacyjne
  • Konfigurator modelu i przyjmowanie zamówień ruszą na wielu rynkach już podczas salonu w Paryżu

Aktualności Opla - Światowa premiera w Paryżu – Opel ADAM podbija stolicę mody

Rüsselsheim. Opel wybrał Paryż, stolicę mody, na światową premierę całkowicie nowego modelu ADAM. Na paryskim „Mondial de l’Automobile” (w dniach 29 września – 14 października 2012) zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na żywo niemal nieograniczony potencjał stylizacyjny szykownego ADAMa. Szeroka gama odmian ADAMa, które stanowić będą zaledwie kilka przykładów dostępnych kombinacji wykończenia, wzoru felg oraz unikalnych pakietów stylizacyjnych, zostanie przedstawiona odwiedzającym na ekspozycji Opla, w hali 5.2 (stoisko 501).


Na paryskim „Mondial de l’Automobile”, najpopularniejszym światowym salonie samochodowym spodziewane jest aż 1,5 mln odwiedzających. I praktycznie wszyscy z nich będą mogli zaprojektować swojego własnego, odmiennego ADAMa. Ci, którym nie uda się dotrzeć do Paryża będą mieli szansę stworzyć własnego Opla ADAMa w domu, dzięki konfiguratorowi na stronach internetowych Opla, który zostanie udostępniony na wielu rynkach już w dniu światowej premiery auta. Jednocześnie, ogłoszone zostaną ceny oraz rozpocznie się przyjmowanie zamówień.


Interaktywne ekrany zostaną rozstawione w różnych miejscach liczącego 2014 m² stoiska Opla, umożliwiając gościom odkrycie nie tylko możliwości stylizacyjnych, ale także nowego systemu multimedialnego ADAMa „IntelliLink”. System pozwala na pełną integrację smartfona i udostępnienie aplikacji internetowych na dużym ekranie auta. ADAM jest jedynym samochodem w tym segmencie, który oferuje takie rozwiązanie umożliwiające podłączenie telefonu z systemem operacyjnym Apple iOS lub Android.


Mierzący prawie 3,70 m długości nowy, szykowny i zwinny model Opla idealnie czuje się na ulicach wielkich miast. W odróżnieniu od innych rywali, ADAM odrzuca design typu „retro” na korzyść nowoczesnego i śmiałego wyglądu. Jego porywający i wyjątkowo „falujący” dach, który jest wizualnie oddzielony od reszty nadwozia, pozwala na zastosowanie atrakcyjnej kombinacji dwóch kolorów nadwozia.

Wnętrze Opla ADAMa mieści cztery osoby, zachwyca atmosferą „premium” i przestronnością niespotykaną
w małych autach.


Odwiedzający paryski „Mondial de l’Automobile” zobaczą na własne oczy, jak ADAM wprowadza zupełnie nowe podejście do stylizacji. Zamiast tradycyjnych poziomów wykończenia Opel ADAM daje możliwość wyboru spośród trzech zupełnie różnych stylizacji: JAM jest niekonwencjonalny, kolorowy i „trendy”, GLAM oferuje bardziej elegancki i wyrafinowany styl, a SLAM buzuje energią i sportowym entuzjazmem.


Na początku, w zależności od rynku, Opel ADAM będzie dostępny z trzema oszczędnymi silnikami benzynowymi (1.2 51 kW/70 KM, 1.4 64 kW/87 KM i 1.4 74 kW/100 KM). Wszystkie jednostki napędowe mogą być wyposażone w pakiet technologiczny ecoFLEX, w tym oszczędzający paliwo system Start/Stop.