Nowy Opel ADAM – szyk i miejska wolność na czterech kołach

2012-08-20

  • Unikalny bagażnik Opla FlexFix nadaje nowy wymiar mobilności w mieście
  • Oryginalne i nowoczesne połączenie możliwości samochodu i roweru

Aktualności Opla – ADAM szyk i miejska wolność na czterech kołach

Rüsselsheim. Podczas swojej światowej premiery na Salonie Samochodowym w Paryżu (29 września – 14 października 2012), ADAM – nowe, szykowne, małe auto Opla zademonstruje jedną z bardziej unikalnych cech, która sprawia, że poruszanie się
w mieście jest nowocześniejsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Odwiedzający stoisko Opla będą mogli odkryć jego w pełni zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix. Ten inteligentny element wyposażenia jest unikalny dla Opla
i daje właścicielowi ADAMa możliwość pełnej mobilności w mieście – za kierownicą samochodu lub na siodełku roweru. Bagażnik FlexFix jeszcze bardziej ułatwia właścicielowi ADAMa życie w mieście. Może być używany całkowicie dowolnie, w zależności od upodobań, pogody, natężenia ruchu i miejsca.

Aktualności Opla: Zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix

Bagażnik rowerowy FlexFix jest zintegrowany
w tylnym zderzaku i zawsze gotowy do użycia. Wysuwa się go i ustawia ręcznie, bez żadnych narzędzi lub przyrządów. Kiedy nie jest potrzebny znika szufladowo w tylnym zderzaku. Zamykany bagażnik FlexFix ADAMa może zabrać rower ważący do 30 kg, tak więc można na nim przewozić również e-rowery. Opcjonalny adapter pozwala na transport drugiego roweru, ważącego do 20 kg. Dzięki temu elementowi bagażnik FlexFix staje się elastycznym rozwiązaniem poszerzającym możliwości przemieszczania się dla dwóch osób. Niskie zawieszenie bagażnika pozwala na łatwe zamocowanie roweru do uchwytów stojaka. W ten sposób zabezpieczenie roweru przed transportem jest ergonomiczne i nie obciąża kręgosłupa, w odróżnieniu od bagażników dachowych, gdzie trzeba podnieść rower wysoko nad głowę. Nawet w pełni załadowany, bagażnik FlexFix można odchylić, aby otworzyć tylną klapę ADAMa, umożliwiając łatwy dostęp do bagażnika. Ponadto, bagażnik FlexFix można połączyć z systemem wspomagającym parkowanie, który pozwala zapobiec kolizji podczas cofania.

Aktualności Opla: Zintegorwany bagażnik rowerowy FlexFix

Dzięki bagażnikowi FlexFix ci, którzy lubią szybkie przejażdżki na rowerze będą mogli ich zażywać w każdym miejscu i o każdej porze, nie tylko w mieście, ale także poza nim w czasie weekendów. To jeszcze jeden przykład niemal nieograniczonych możliwości personalizacji nowego Opla ADAMa i indywidualizacji stylu życia jego właściciela. Punktem wyjścia do skrojenia swojego własnego Opla ADAMa są trzy platformy stylizacyjne – ADAM JAM, ADAM GLAM i ADAM SLAM. Ponadto klienci mogą wybierać spośród wielu kolorów wykończenia wnętrza i lakierów nadwozia, elementów dekoracyjnych i detali stylizacyjnych oraz innych, inspirowanych klasą premium rozwiązań wzorniczych. Sprzedaż nowego Opla ADAMa rozpocznie się jednocześnie z jego światową premierą w Paryżu, a auto pojawi się w salonach na początku 2013 r.


Unikalny bagażnik rowerowy FlexFix jest już dostępny w wielu modelach Opla. Opel pozostaje jedynym producentem, który oferuje taki, w pełni zintegrowany system.