Najczystszy diesel Opla emituje zaledwie 88 g/km CO2

2012-10-14

  • Kolejne wielkie osiągnięcie Opla – Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX spala zaledwie 3,3 l/100 km
  • Jeszcze niższe zużycia paliwa efektem modernizacji silnika i skrzyni biegów
  • Udoskonalona architektura zawieszenia poprawia komfort jazdy

Aktualności Opla - Najczystszy diesel Opla

Rüsselsheim. Najbardziej oszczędny Opel Corsa jest teraz jeszcze bardziej ekonomiczny
i przyjazny dla środowiska. Trzydrzwiowa Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX z systemem Start/Stop, zużywa zaledwie 3,3 l oleju napędowego na 100 km. Ponadto wyróżnia się niezwykle niskim poziomem emisji CO2 – 88 g/km (wersja 5-drzwiowa: 3,4 l/100 km i 89 g/km). Te osiągnięcia sprawiają, że Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX jest najbardziej ekonomicznym modelem z silnikiem wysokoprężnym, jaki Opel kiedykolwiek stworzył.

 

„Corsa emitująca 88 g/km CO2 ponownie podkreśla pionierską rolę Opla w tworzeniu ekologicznych pojazdów. W ciągu zaledwie 5 lat, od pierwszej Corsy ecoFLEX do dziś, potrafiliśmy ograniczyć ilość zużywanego przez nią paliwa i emisję CO2 o 26 procent, przy jednoczesnym wzroście osiągów o ponad 26 procent. Co jest korzystne dla naszych klientów i środowiska naturalnego” – stwierdził Mike Ableson, wiceprezes Opla ds. konstrukcyjnych podsumowując atuty nowej, ekonomicznej gwiazdy Opla.

Aktualności Opla - 70 kW / 95 KM w 3-drzwiowej Corsie zadowala się 3.3 litra na 100 km

Dzieło sztuki inżynierów Opla – zużycie paliwa niższe o 7 procent

Ostatnia generacja Corsy 1.3 CDTI ecoFLEX
z 2011 roku była wyjątkowo oszczędna – zadowalała się 3,5 litrami oleju napędowego na 100 km i emitowała zaledwie 94 g/km CO2. Jednak najnowsze udoskonalenia pozwoliły zredukować spalanie o kolejne 0,2 litra,
a emisję CO2 o 6 g, co czyni ją absolutnym mistrzem oszczędności w rodzinie modeli Opla. Do dalszego ograniczenia zużycia paliwa i emisji spalin przyczyniły się liczne nowatorskie udoskonalenia. Jednostka napędowa została wyposażona w pompę wtryskową o zmiennej pojemności, co pozwala na tłoczenie paliwa pod różnym i zawsze optymalnym ciśnieniem. Zależnie od aktualnego obciążenia silnika zmienia ona ciśnienie podawanego paliwa tak, aby pracować przy jak najmniejszych stratach energii. Podniesienie wydajności jednostki napędowej było możliwe także dzięki zastosowaniu oleju przekładniowego o niskiej lepkości. Dopełnieniem modyfikacji mechanicznych była zmiana oprogramowania modułu sterującego pracą silnika.


Od listopada 2012 roku ten model Corsy będzie wyposażony w, zaprojektowane w zakładach Opla, manualne skrzynie biegów nowej generacji, które zapewniają jeszcze bardziej precyzyjną i płynną zmianę przełożeń. Dzięki ograniczeniu tarcia wewnętrznego i skróceniu skoku drążka, biegi zmienia się dużo lżej. Konstrukcja podstawowej skrzyni biegów została całkowicie zmodernizowana. Zastosowano w niej nowe koła zębate
i zmodyfikowano inne elementy, w tym popychacze i wybieraki. W rezultacie uzyskano wysoki komfort zmiany biegów i lepszą pracę skrzyni w niskich i wysokich temperaturach. Najnowsza Corsa jest teraz bardziej przyjazna dla środowiska również dzięki nowym oponom o rozmiarze 185/65 R15, które charakteryzują się niskimi oporami toczenia.


Tak doskonała ekonomika nie została osiągnięta kosztem osiągów. Turbodiesel o mocy 70 kW/95 KM rozpędza Corsę do 100 km/h w 12,3 sekundy i zapewnia maksymalną prędkość 177 km/h. A 190 Nm siły momentu jest dostępne w szerokim zakresie prędkości obrotowej silnika od 1 750 do 3 250 obr./min.

Aktualności Opla - Zmodernizowane zawieszenie – wyższy komfort jazdy

Zmodernizowane zawieszenie – wyższy komfort jazdy i bardziej dynamiczne prowadzenie

Inżynierowie Opla zmodernizowali zawieszenie wszystkich wersji Corsy (poza wersją OPC Nürburgring Edition). Teraz pozwala ono na bardziej płynne pokonywanie nierównych nawierzchni, co znacznie poprawia komfort jazdy. To duża zaleta, szczególnie podczas jazdy po gorszych drogach lub z niskimi prędkościami w ruchu miejskim. Najnowsze modernizacje pozwalają dbającym o środowisko naturalne kierowcom Corsy ecoFLEX cieszyć się jej zwinnością i dynamiczną jazdą .


Już od 30 lat Opel Corsa jest ważnym graczem na europejskim rynku motoryzacyjnym. Obecnie stanowi ponad 28 procent sprzedaży Opla/Vauxhalla. Do tej pory nabywców znalazło około 12 mln sztuk czterech generacji tego modelu. Corsa jest dostępna z silnikami diesla, benzynowymi i zasilanymi gazem LPG o mocach od 51 kW/70 KM do 155 kW/210 KM.

Modele ecoFLEX i elektryczna Ampera – ekologia w najlepszym wydaniu Opla

Wersje ecoFLEX wyróżniają się wyjątkową ekonomiką eksploatacji bez uszczerbku na przyjemności prowadzenia, osiągach czy bezpieczeństwie. Obecnie Opel oferuje prawie 70 wersji ecoFLEX. Oprócz nowej Corsy, emitującej zaledwie 88 g/km CO2, inne ważne modele to: Meriva 1.3 CDTI ecoFLEX (4,1 l/100 km i 109 g/km CO2) o mocy 70 kW/95 KM, Insignia 2.0 CDTI ecoFLEX o mocy 118 kW/160 KM (4,3 l/100 km i 115 g/km CO2) oraz Zafira Tourer 2.0 CDTI ecoFLEX o mocy 96 kW/130 KM i 121 kW/165 KM (kolejno: 4,5 l/100 km, 119 g/km CO2 i 4,7 l/100 km, 124 g/km CO2). Dostępność modeli w wersji ecoFLEX może różnić się na poszczególnych rynkach, szczegółowych informacji udzielają Autoryzowani Dystrybutorzy marki Opel.