Opel Zafira Tourer - Winner of the Golden Steering Wheel 2012 award

Zafira Tourer

Zobacz multimedialną prezentację i poznaj jej wszystkie zalety.

Więcej!

Opel Zafira Tourer zdobywa nagrodę „Złotej Kierownicy 2012”

2012-11-07

  • „Salonka na kołach” wybrana najlepszym autem w popularnym segmencie vanów
Aktualności Opla - Zafira Tourer wyróżniona „Złotą Kierownicą 2012”

Rüsselsheim/Berlin. Sześć modeli konkurowało
o tytuł najlepszego vana, ale zdobywcą nagrody „Złotej Kierownicy 2012” w swoim segmencie okazał się Opel Zafira Tourer. Ta ważna europejska nagroda motoryzacyjna jest najnowszą w długiej historii sukcesów producenta z Rüsselsheim. Dwa modele, poprzedzające Zafirę Tourer, zdobyły to trofeum w roku 1999 i 2005. Doroczna nagroda „Złotej Kierownicy” została przyznana po raz 37. Do tej pory Opel otrzymywał ją 15 razy. Triumf Zafiry Tourer dopełnia długą listę trofeów zdobytych przez samochody Opla w 2012 roku. Znalazł się wśród nich między innymi prestiżowy tytuł „Samochodu Roku 2012” przyznany Oplowi Ampera, naszemu rewolucyjnemu autu o napędzie elektrycznym.

 

Gospodarzami i organizatorami corocznego konkursu są niemieckie magazyny „Auto Bild” i „Bild am Sonntag” oraz 26 innych europejskich tytułów. W tym roku, w sześciu kategoriach, rywalizowały 44 modele aut. O tym który van, kabriolet lub coupé są najlepsze, tradycyjne zdecydowali czytelnicy, a nie eksperci. W tym sensie nagroda „Złotej Kierownicy” dla Zafiry Tourer pokazuje jak wielkim uznaniem użytkowników cieszy się ten samochód.

Aktualności Opla - Zafira Tourer wyróżniona „Złotą Kierownicą 2012”

„Z wielką satysfakcją przyjmujemy nagrodę
w tej kategorii. Jest to dla nas potwierdzenie, że Zafira Tourer trafiła w upodobania czytelników, z których wielu to nasi klienci.”, stwierdził Steve Girsky, przewodniczący rady nadzorczej Opla i wiceprezes GM, przemawiając podczas ceremonii wręczenia nagród „Złotej Kierownicy” w Berlinie. „Nasz pomysł – połączenia salonowego wnętrza
z funkcjonalnością codziennego użytkowania – po prostu się sprawdza. Jednocześnie ta nagroda potwierdza zdobywane uznanie dla naszej oferty przyjaznej rodzinie. Pamiętamy, że już w 2010 roku nagroda Złotej Kierownicy przypadła modelowi Meriva.”

 

Opel Zafira Tourer ucieleśnia idealne połączenie funkcjonalności, wygody i najwyższej jakości. Dzięki znacząco zmodernizowanemu systemowi Flex7, Zafira Tourer wyznacza nowe standardy w zakresie atmosfery
i możliwości dopasowania wnętrza do potrzeb użytkownika. Najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, jak kamera Opel Eye drugiej generacji, adaptacyjny tempomat (ACC) z systemem automatycznego hamowania (CIB), wskaźnik odległości do pojazdu poprzedzającego (FDI) czy też system ostrzegania przed kolizją (FCA), ułatwiają pracę kierowcy i zwiększają bezpieczeństwo. Zafira Tourer jest dostępna z silnikami zasilanymi benzyną, olejem napędowym oraz gazem CNG lub LPG. Ceny w Polsce zaczynają się od 75 400 złotych brutto.