Opel Ampera - Prezentacje multimedialna

Opel Ampera

Podłącz się i bądź na bieżąco. Zobacz elektryzującą przyszłość motoryzacji.

Pojedź dalej!

Opel ponad dwukrotnie zwiększył liczbę klientów flotowych Ampery

2012-11-25

  • Liczba klientów flotowych eksploatujących model Ampera wzrosła o 180 proc.
  • Firmy planują zwiększanie liczby elektrycznych Amper w swoich flotach
  • Wielu klientów instytucjonalnych wybiera Amperę ze względu na jej funkcjonalność i parametry przyjazne środowisku
Aktualności Opla - Opel Ampera powiększa bazę klientów flotowych

Rüsselsheim. W ciągu 6 miesięcy Opel przeszło dwukrotnie powiększył bazę klientów flotowych w Europie eksploatujących Amperę – z 700
w marcu do niemal 2 000 w październiku. To wzrost o ponad 180 proc. W Niemczech liczba użytkowników Amper wzrosła o 50 procent,
a w Holandii aż o 200 procent. Niektóre z tych firm zamówiły nawet 20 sztuk tego modelu. Opel zanotował także nasilający się trend, polegający na tym, że coraz więcej firm uwzględnia ten rewolucyjny pojazd elektryczny w strukturze swoich flot, gdzie są one eksploatowane, jako w pełni funkcjonalne alternatywne pojazdy, obok tradycyjnych aut napędzanych silnikami diesla i benzynowymi.

„Ampera jest nie tylko najlepiej sprzedającym się w Europie elektrycznym autem osobowym. Teraz mamy również dowód, że ten model przyciąga rosnącą liczbę klientów flotowych” – stwierdził Alfred Rieck, wiceprezes Opla ds. sprzedaży i marketingu. „Jesteśmy pewni, że ta tendencja będzie się nasilać, ponieważ klienci flotowi wiedzą, że Ampera jest jednym z bardzo niewielu pojazdów elektrycznych, które w pełni nadają się do codziennego użytku. Ponadto, Ampera legitymuje się znacząco niższymi kosztami eksploatacji w porównaniu do aut napędzanych silnikami spalinowymi”.

Aktualności Opla - Opel Ampera samochód o zwiększonym zasięgu

W odróżnieniu od wielu rywali, Ampera jest pojazdem o zwiększonym zasięgu. To niezwykle ważna cecha dla takich operatorów, jak Trigion, spółki zależnej od firmy Facilicom, oferującej usługi administracji obiektów w Europie. Trigion specjalizuje się w ochronie, obejmującej monitoring wizyjny, strażników i patrole mobilne.

„Trigion Security jest jedną z pierwszych firm
w Holandii, które korzystają z modelu Ampera. Skusiła nas bardzo niskim zużyciem paliwa” – mówi Martine Geurts, wiceprezes i dyrektor Facilicom Service Group. „Ampera jest eksploatowana pilotażowo w naszej spółce Trigion, a w następnym kroku będzie wprowadzana do flot całej grupy”.

Aktualności Opla - Opel Ampera: stylistyka nadwozia

Facilicom ma wielu naśladowców. Na początku listopada Ampera została uhonorowana przez szefów flot nagrodą Ekologicznego Samochodu Roku w Wielkiej Brytanii, w prestiżowym dorocznym plebiscycie stowarzyszenia operatorów flot AFCO. Nagrody, które są przyznawane w internetowym głosowaniu członków AFCO, są wysoce cenione, ponieważ w odróżnieniu od wielu innych odzwierciedlają one codzienne doświadczenia i profesjonalną wiedzę szefów flot. Nagroda AFCO to najnowsze, w długim szeregu ponad
50 wyróżnień przyznanych rewolucyjnej Amperze, wśród których jest prestiżowy tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2012”.

Elektryczny silnik Ampery o mocy 111 kW/150 KM zasila zespół akumulatorów litowo-jonowych o pojemności
16 kWh. W zależności od stylu jazdy i warunków drogowych, energia z akumulatorów pozwala na przejechanie od 40 do 80 km bez emisji spalin. W trybie zwiększonego zasięgu, który włącza się automatycznie przy minimalnym stanie naładowania akumulatorów, prąd dostarczany jest do silnika elektrycznego przez generator napędzany silnikiem benzynowym 1.4 l o mocy 63 kW/86 KM. Tryb zwiększonego zasięgu pozwala na przejechanie w sumie ponad 500 km bez potrzeby tankowania.