Astra GTC zdobywa nagrodę „red dot design award 2012”

2012-07-02

  • Kompaktowe coupé docenione za porywającą stylistykę i panoramiczną szybę przednią
Aktualności Opla - Astra GTC zdobywa nagrodę „red dot 2012”

Rüsselsheim / Essen. Opel Astra GTC otrzymał prestiżową nagrodę „red dot design award”
w kategorii wzornictwa produktu, przyznawaną przez międzynarodowy panel ekspertów. To kompaktowe coupé, które zadebiutowało na rynku zaledwie kilka miesięcy temu, jest powszechnie doceniane za sportowy wizerunek, ekonomiczne silniki, innowacyjne technologie oraz przyciągającą wzrok stylistykę.

 

30 jurorów nagrody „red dot design award” wyraziło uznanie dla Astry GTC za „porywające, sportowe wzornictwo”. Eksperci stwierdzili również, że „panoramiczna szyba przednia, rozciągająca się do połowy dachu bez widocznej belki konstrukcyjnej, gwarantuje wszystkim pasażerom maksymalną frajdę
z jazdy”.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. To jeszcze jeden dowód na to, że filozofia wzornictwa Opla, będąca połączeniem „rzeźbiarskiego kunsztu i niemieckiej precyzji”, ma ogromy potencjał. To także dowód, że zarówno klienci, jak i eksperci doceniają sposób, w jaki ten nowy język, pomaga nam przekazywać wartości, w które wierzymy” – oświadczył Mark Adams, szef wzornictwa Opla/Vauxhalla.

 

W tegorocznym konkursie o nagrodę „red dot design award” wzięło udział 1800 firm i stylistów z 58 krajów. Uczestnicy przedstawili 4515 produktów w 19 kategoriach, wznosząc rywalizację na najwyższy poziom. W tej silnej konkurencji Astra GTC okazała się najlepsza.

 

Tegoroczna nagroda dla kompaktowego coupé Astry GTC jest najnowszą w bogatej kolekcji „red dot design awards” zdobytych przez różne modele Opla. Wśród zwycięzców poprzednich edycji konkursu są Astra Sports Tourer, Opel Flextreme GT/E Concept, Insignia, Opel GT oraz wcześniejsze generacje modelu Astra.

 

Historia nagrody „red dot design award” sięga roku 1955. W ciągu tych lat rywalizacja, stała się jednym
z największych i najbardziej prestiżowych konkursów stylistycznych na świecie.

Niebiańskie widoki dzięki panoramicznej szybie

Klienci, którzy wybiorą panoramiczną szybę przednią do nowej Astry GTC, zostaną wynagrodzeni niebiańskimi widokami i kinową perspektywą. Co więcej, ten wyjątkowy element nadaje dynamicznemu nadwoziu sportowego kompaktowego coupé dodatkowy, luksusowy charakter. Ogromna przednia szyba rozciąga się aż do środka dachu i zapewnia kierowcy oraz pasażerom niezwykłe doznania wizualne, przestrzenne
i dynamiczne. W przypadku wyjątkowo silnego nasłonecznienia szybę można zasłonić roletą usytuowaną wewnątrz kabiny. Roleta jest płynnie regulowana i ustawiana za pomocą przekręcanego uchwytu. Ochronę przed słońcem zapewnia również osłona przeciwsłoneczna, która nawet otwarta, przy pełnym rozsunięciu rolety znika pod podsufitką.