Mocny zestaw światowych premier Opla

2011-09-13

  • Auto elektryczne spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa

  • Przekroczone wymagania na najwyższe noty w każdej kategorii testów zderzeniowych

  • Pierwszy samochód z maksymalną liczbą punktów w zderzeniu bokiem

Aktualności Opla - Mocny zestaw światowych premier Opla

Na konferencji prasowej przy stoisku Opla w hali 8 szef firmy, Karl-Friedrich Stracke podkreślił, że Opel będzie kontynuował działania na dwóch frontach – unowocześniania istniejących aut, tak aby stały się oszczędniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska oraz dalszego rozwoju elektrycznej mobilności.


We Frankfurcie miała swoją niemiecką premierę Ampera, flagowy model Opla reprezentujący ideę elektrycznej mobilności. Do tej pory zarejestrowano ponad 6 tys. rezerwacji na ten pierwszy samochód elektryczny sprawdzający się w codziennym użytkowaniu. Stracke wyjaśniał, że Ampera jest dopiero początkiem elektrycznej ofensywy Opla. „Innowacyjna i przyjazna dla środowiska technologia będzie naszą nadrzędną zasadą”, dodał Stracke.


Opel zaprezentował także swoją wizję następnego etapu miejskiej mobilności – RAKe. Ten dwumiejscowy pojazd koncepcyjny jest częścią strategii Opla mającej na celu utrzymać czołową rolę w segmencie samochodów elektrycznych. Auto napędzane energią z akumulatorów waży zaledwie 1/3 tego, co tradycyjny mały samochód i jest wyjątkowo ekonomiczne – koszt przejechania 100 km to zaledwie 1 euro.


Kolejne wielkie wydarzenie to światowa premiera porywającej Astry GTC. Stracke stwierdził, że ten sportowy hatchback, z wyczynowym zawieszeniem HiPerStrut, jest najbardziej emocjonalnym ucieleśnieniem stylistyki Opla. „Astra GTC wypełnia naszą markę pasją i energią”, powiedział Stracke.

Aktualności Opla - Mocny zestaw światowych premier Opla

Opel zaprezentował także światową premierę w segmencie kompaktowych vanów, nową Zafirę Tourer. Pojazd jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę oraz innowacyjne technologie wykorzystania przestrzeni w kabinie, nadające autu wizerunek „salonki na kołach”.


Combo w wersji osobowej został znacząco zmodernizowany. Teraz jest jeszcze bardziej wszechstronny i przoduje w swojej klasie w dziedzinie ładowności. Ten funkcjonalny pojazd użytkowy skierowany jest głównie do klientów firmowych.


Wstępne dane, przedstawione przez kierownictwo Opla, wskazują na dobre wyniki sprzedaży w Europie. Tylko w ciągu pierwszych 8 miesięcy 2011 sprzedaż wzrosła o 7,9 proc.,
a udział w rynku zwiększył się do 6,2 proc., potwierdzając sukces oferty pojazdów Opla/Vauxhalla.


Stracke stwierdził, że paleta produktów Opla rozciąga się obecnie od funkcjonalnego Combo do porywającej Astry GTC
i rewolucyjnej Ampery. „Zapowiadaliśmy, że spełnimy oczekiwania i dziś pokazaliśmy, że właśnie to robimy”, podsumował Stracke.