„Nowa twarz” dodaje Corsie jeszcze więcej charakteru.

2011-01-30

  • Sportowe geny: nowa sylwetka nadwozia Corsy zwiększa "rodzinne" podobieństwo do modeli Insignii i Astry
  • Pełna życia: modne zestawienia kolorów i detali stylistycznych na zewnątrz i w środku
  • Różnorodność: szeroki wybór możliwości indywidualizacji auta

Nowy wygląd Corsy opiera się na mocnym fundamencie cieszącego się uznaniem wzornictwa poprzednika. Samochód zachował dynamiczny i przyjazny charakter, otrzymując teraz śmiałą, sportową stylizację przodu nadwozia, wyrażoną
w nowym języku wzornictwa Opla.


Sportowy efekt osiągnięto poprzez zmianę proporcji górnej
i dolnej osłony wlotu powietrza. Dolna osłona jest teraz szersza i wyższa, optycznie poszerzając samochód. Wiele uwagi poświęcono stylizacji trójwymiarowej kraty górnej osłony wlotu powietrza, która zastąpiła poziome poprzeczki
i teraz przypomina tę z modelu Astra. Wyraziste, nowe logo Opla umieszczono w nowo ukształtowanym, większym, chromowanym pasie osłony chłodnicy, wzmacniając ekspresyjny wygląd przedniej części pojazdu. Dzięki tym zmianom Corsa ma teraz bardziej dynamiczną sylwetkę.


Przednim reflektorom nadano charakterystyczny dla Opla kształt „oczu orła”. Zawierają one łatwo rozpoznawalne światła do jazdy dziennej w kształcie skrzydła, detal który zadebiutował wraz z Insignią, a teraz jest stałym elementem wszystkich modeli Opla. Odbłyśniki reflektorów zostały dopracowane, aby uzyskać efekt kryształu, który wzmacnia sportowy wygląd auta. Nowe lampy przeciwmgielne z chromowanym akcentem w kształcie ostrza dopełniają mocniejszego wizerunku nowej twarzy Corsy. Sylwetka małego Opla zyskuje jeszcze bardziej dzięki sześciu nowym wzorom felg z lekkich stopów i nowemu, dużemu logo na tylnej klapie. Do palety wprowadzono trzy nowe kolory nadwozia, delikatny, kremowy Guacamole, przyciągającą wzrok zieleń Grasshopper oraz kolor pomarańczowy Henna.


Profil nowego Opla Corsa zachowuje kształt, który zdobył szerokie uznanie klientów. Zaokrąglona, aerodynamiczna sylwetka jest tak samo atrakcyjna w przypominającej coupe wersji trzydrzwiowej, jak i w rodzinnej wersji pięciodrzwiowej. Dynamiczne ukształtowanie przodu i tyłu nadwozia, wyraziście wznosząca się linia okien
i optymalna proporcja wielkości nadwozia do rozmiaru kół dają w efekcie wrażenie zwinności i energii. Tak jak osłona chłodnicy, również uformowana w kształt litery V tylna klapa z łatwo rozpoznawalnym przetłoczeniem w centrum oraz duże logo stanowią unikalne elementy wzornictwa Opla.


Szeroko osadzone nadwozie wraz z wyraziście ukształtowanymi błotnikami jednoznacznie wyrażają zwinność auta
i obiecują kierowcy radość z prowadzenia.

Modna kolorystyka, przyjemne faktury materiałów oraz technologia XXI wieku

Corsa nadal oferuje jedno z najprzestronniejszych
i najbardziej atrakcyjnych wnętrz w swojej klasie. Ciepły
w charakterze kokpit został znacząco zmodernizowany. Rozplanowanie przyjaznej dla użytkownika tablicy przyrządów zostało zachowane, ale poziom wykończenia – harmonijne połączenie błyszczących i matowych materiałów – podniósł się zauważalnie, tak pod względem jakości, jak i wyglądu.


Rozmaitość dostępnych wykończeń, materiałów i kolorów pomaga odróżnić wersje i sprawia, że klienci znajdą wykończenie, które najlepiej spełnia ich oczekiwania. Najważniejszymi elementami wnętrza są nowocześnie stylizowane konsole centralne z wyrazistymi wzorami
i kolorami paneli przyrządów, dostępne w modnych zestawieniach kolorystycznych, co nadaje wnętrzu młodzieńczy i świeży charakter.


Wysoką jakość wykończenia znajdziemy już w wersji Essentia, z wysmakowaną tapicerką Punch i konsolą środkową
w kolorze Matt Chrome. Obok klasycznego wnętrza, utrzymanego w kolorze Charcoal, wersję Enjoy można zamówić
z dynamicznym wykończeniem w kolorach Steel Blue lub Tabasco Orange. Pełne żywych kolorów tapicerki zestawione są
z kontrastowymi elementami jak konsola w kolorze Pearl White oraz detale ozdobne na kierownicy i wokół klamek. Kolory i wzory poszczególnych elementów dające efekt dwutonowości nadają wnętrzu auta dużej harmonii. Wersja Cosmo otrzymała nowy, błyszczący panel konsoli środkowej z kontrastowym detalem w kształcie skrzydła na tablicy przyrządów oraz wytłaczaną tapicerkę foteli, co razem tworzy niezwykle elegancką całość i wrażenie auta klasy wyższej.


Nowy system audio-informacyjny „Touch & Connect” jest uniwersalnym, multimedialnym urządzeniem z nawigacją, łatwym w obsłudze i współpracującym z urządzeniami zewnętrznymi. Wśród wielu zaawansowanych funkcji znajdziemy tu dynamiczną nawigację, złącza AUX-in oraz USB, a także łącze Bluetooth. Nawigacja obsługiwana jest z ekranu dotykowego.