Corsa pełna innowacyjnych rozwiązań dla większego
bezpieczeństwa i radości prowadzenia.

2011-01-30

  • Nowy zaawansowany sprzęt audio-informacyjny z łatwą, intuicyjną obsługą
  • Unikalne, innowacyjne rozwiązania uprzyjemniające podróż
  • Elastyczność w standardzie określa wielką osobowość małego Opla

Corsa jest pełna rozwiązań poprawiających wygodę
i bezpieczeństwo. Począwszy od panoramicznego okna dachowego, które poszerza horyzonty, do unikalnego bagażnika FlexFix®, pozwalającego łatwo i bezpiecznie przewozić rowery, małe auto Opla jest idealnym kompanem
w każdej podróży.


Supernowoczesny sprzęt audio-informacyjny


Nowa Corsa oferuje teraz multimedialny sprzęt audio-informacyjny 4x20 W z 7 głośnikami, abyś mógł być w stałym kontakcie ze światem. Ten uniwersalny system nazwany „Touch & Connect” wyposażony jest w 5-calowy ekran dotykowy, nawigację obejmującą mapy 28 krajów Europy, łącze Bluetooth, a także gniazda AUX-in oraz USB. Pozwala na podłączenie dowolnego urządzenia zewnętrznego, jest łatwy
w obsłudze i posiada w standardzie wszystkie udogodnienia potrzebne we współczesnym świecie. To urządzenie wypełnia miejsce dwóch oferowanych do tej pory systemów nawigacyjnych (CD 60 i DVD 100). Dostępny jako wyposażenie dodatkowe w bardzo atrakcyjnej cenie zapewnia funkcjonalność systemów opartych o DVD i obejmuje większość krajów Europy, a będąc tańszym niż system CD 60, posiada jednocześnie wiele dodatkowych funkcji.


System nawigacji Touch & Connect jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. 5-calowy ekran dotykowy wyświetla mapy w rzucie 2-D i 3-D (z lotu ptaka) z danych zawartych na karcie pamięci SD. Innym udogodnieniem jest możliwość wybrania najbardziej ekologicznej trasy, oszczędzając paliwo i środowisko. Użytkownik może także załadować do systemu ważne dla siebie lokalizacje (POI).


Łącze Bluetooth pozwala na wykonywanie rozmów telefonicznych bez użycia rąk – np. wyświetlając listę numerów na ekranie – i jest kompatybilne z iPhonem. Bluetooth umożliwia także strumieniowe odtwarzanie muzyki i wyświetlanie tytułów na ekranie. W ten sposób może w pełnym zakresie współpracować z odtwarzaczami iPod bez konieczności podłączania przewodów. System może także odtwarzać muzykę lub dane z pamięci USB.

Mały samochód z wielkimi pomysłami


Zgodnie z filozofia Opla, Corsa wyposażona jest
w innowacyjne technologie, dostępne za niewygórowaną cenę,
w tym: adaptacyjne reflektory halogenowe AFL, ogrzewane koło kierownicy, wspomaganie ruszania na wzniesieniach, panoramiczne okno dachowe oraz unikalny, w pełni zintegrowany bagażnik na rowery FlexFix®.


Należący do arsenału udogodnień małego Opla system adaptacyjnych reflektorów halogenowych AFL zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki dynamicznemu doświetlaniu łuków drogi oraz statycznemu oświetlaniu zakrętów. Dynamiczne doświetlanie pozwala na lepszą widoczność na krętej drodze dzięki odchyleniu snopa światła o kąt do 15 stopni. Statyczne oświetlanie zakrętów ułatwia manewrowanie w nieoświetlonej okolicy rzucając strumień światła pod kątem do 90 stopni. System AFL uzupełniają światła parkowania

z tyłu oraz reflektory z przyciemnionymi kloszami.


Unikalnym w tej klasie udogodnieniem jest dostępne za dopłatą ogrzewane koła kierownicy, które szybko podgrzewa dłonie kierowcy. Temperatura osiąga około 34° C zapewniając wspaniałe ciepło w chłodne dni.


Układ wspomagania ruszania na wzniesieniach utrzymuje Corsę na podjazdach nachylonych do 3 proc. przez
1,5 sek. po zwolnieniu pedału hamulca. Technologia ta eliminuje niebezpieczeństwo stoczenia się pojazdu do tyłu
i pozwala na łatwiejsze, pewniejsze ruszanie na pochyłej drodze.


Duże panoramiczne okno dachowe doskonale doświetla wnętrze potęgując wrażenie przestrzeni i poprawiając wygląd auta. Ukształtowane aerodynamicznie okno ze zintegrowanym odchylaczem strugi powietrza zabezpiecza przed hałasem, nawet przy pełnym otwarciu. Kiedy okno jest zamknięte, poziom hałasu we wnętrzu zmniejsza dwukomorowa izolacja akustyczna.


Wypełniając zobowiązanie Opla, aby oferować wygodne, elastyczne i w pełni zintegrowane rozwiązania funkcjonalne, Corsa może być wyposażona w bagażnik FlexFix® – optymalny sposób transportu rowerów. Opel jest jedynym producentem, który oferuje system niewymagający instalowania i demontażu – po prostu wysuwa się szufladowo
z tylnego zderzaka. Wystarczy pociągnąć za uchwyt w progu bagażnika i FlexFix®jest gotowy do użycia. Nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu lub narzędzi. Kiedy nie jest używany, wystarczy wsunąć go z powrotem w zderzak, dzięki czemu pozostaje zupełnie niewidoczny. Bagażnik FlexFix, który jest wyposażony w dodatkowe tylne światła, może przewozić dwa rowery o rozmiarach kół od 18 do 28 cali. Maksymalne obciążenie to 40 kg przy maksymalnej wadze pojedynczego roweru 20 kg. Dla poprawy bezpieczeństwa przy cofaniu włącza się sygnał akustyczny.


Jako dodatkowe udogodnienie do Corsy oferowany jest akcesoryjny pojemnik bagażowy o pojemności 160 litrów, który można zamontować na bagażniku FlexFix, czyniąc go jeszcze bardziej uniwersalnym.