Innowacje Opla: wszystko do iPhone’a – Opel FlexApp.

2011-01-21

  • Opel wprowadza serię narzędzi przeznaczonych dla kierowców i miłośników muzyki

  • Prezentacja najważniejszych zalet Astry Sports Tourer w technice Rozszerzonej Rzeczywistości

  • Specjalne aplikacje pozwalają użytkownikom iPhone’ów zagrać w reklamie Opla

Rüsselsheim. Innowacje Opla dostępne są teraz dla użytkowników iPhone’ów. Opel FlexApp, to seria narzędzi do iPhone’a zaprojektowana, aby ułatwić takie czynności, jak: parkowanie, robienie zakupów, planowanie zajęć zawodowych i urlopów, czy znalezienie odpowiedniej do nastroju listy utworów muzycznych, dzięki czemu pomogą dotrzeć do celu podróży w prosty, efektywny i przyjemny sposób.


Na zagorzałych fanów Astry czeka specjalna niespodzianka – trzy dodatkowe aplikacje, które pozwolą im zagrać w swojej reklamówce Astry, stworzyć własną ścieżkę dźwiękową lub prowadząc swoją Astrę wziąć udział w wirtualnej grze.


„Innowacje mamy w genach. Nasi inżynierowie zauważyli, że użytkownicy iPhone’ów coraz mocniej domagają się nowego, ułatwiającego życie oprogramowania”, mówi Allan Visser, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu. „Opel FlexApp oferuje zestaw narzędzi, które można personalizować i używać na co dzień, tak w samochodzie, jak i poza nim.”


Pakiet FlexApp będzie wzbogacany nowymi narzędziami, takimi jak przewodnik City Guide, aby zapewnić jego stałą aktualność i użyteczność. Z każdym rokiem użytkownicy będą mieć do dyspozycji więcej narzędzi.

Personalizowany Opel FlexApp ułatwia parkowanie, robienie zakupów i zapewnia rozrywkę


Dostępny do ściągnięcia za darmo z internetowej witryny iTunes (http://itunes.apple.com/app/flexapp/id409786653?mt=8) Opel FlexApp pomaga znaleźć miejsce na parkingu, kontrolować czas wykupiony w parkomacie
i zapamiętać gdzie zaparkowaliśmy auto. Aplikacja może także pomóc stworzyć listę zakupów i znaleźć najlepsze sklepy. FlexApp pomoże ci też zorganizować następne wakacje. Użytkownicy mogą nawet stworzyć wiadomość lub przypomnienie, które zostanie automatycznie wysłane po bezpiecznym zaparkowaniu samochodu.


Chcesz odpocząć po ciężkim dniu w pracy? Opel FlexApp stworzy zestaw nagrań dobrany do Twojego nastroju. Nie lubisz jednej z pozycji na liście? Po prostu przeskocz do następnej piosenki, a FlexApp Mood Player ją zmieni
i zapamięta Twoje wybory.

Funkcja Hot Spot pomaga wybrać najważniejsze miejsca i dane kontaktowe, np. autoryzowane stacje obsługi Opla, restauracje, czy hotele. Użytkownicy są prowadzeni do wybranego miejsca zgodnie ze swoimi preferencjami – najkrótszą lub najszybszą drogą – i mogą przenieść stworzoną konfigurację do Google Maps lub Navigon.


Zgodnie z filozofią Opla pakiet FlexApp jest elastyczny i może być personalizowany. Użytkownicy mogą ustawiać swój ekran główny, a jego sześć narzędzi można przenosić, aktywować/dezaktywować na ekranie głównym. Można wybrać wszystkie lub tylko jedną aplikację do użytku codziennego.

Aplikacja Opel InnovationApp dla Astry Sports Tourer

 

Ta aplikacja (http://itunes.apple.com/us/app/opel-innovation/id408699452?mt=8) umożliwia zapoznanie się
z najważniejszymi zaletami nowego Opla Astry Sports Tourer z wykorzystaniem techniki Rozszerzonej Rzeczywistości. Pozwala ona docenić walory nowatorskich rozwiązań, takich jak FlexRide lub FlexFold.


Aplikacja AstraApps pozwala użytkownikom zagrać we własnym klipie video


Ponadto, Opel stworzył dla miłośników Astry jeszcze trzy aplikacje.

Pierwsza z nich, YouStar (http://itunes.apple.com/us/app/opel-astra-youstar/id359390764?mt=8), to personalizowany klip video, który umożliwia zagranie w telewizyjnej reklamówce Opla Astra. Użytkownicy mogą wybrać swoje zdjęcia i umieścić je w klipie, a potem przesłać go do przyjaciół za pomocą poczty email, Facebooka, czy serwisu YouTube.


Aplikacja YourBeat (http://itunes.apple.com/us/app/opel-astra-yourbeat/id382225009?mt=8) pozwala na personalizację strumienia audio odtwarzanego z sieci. Użytkownicy mogą stworzyć własną ścieżkę dźwiękową dostępną
w sieci poprzez Live Radio Streaming. Do wyboru są trzy style muzyczne – R´n´B, Acid Jazz oraz Lounge.


Trzecia z dodatkowych aplikacji, YourCoup (http://itunes.apple.com/us/app/opel-astra-yourcoup/id393137581?mt=8) jest grą dla kierowcy nowej Astry. Rozpocznij misję, poczuj emocję i przyjemność z dynamicznej jazdy oraz zaawansowanej technologii. Do wykonania zadań gracze wykorzystują takie rozwiązania Opla, jak AFL+, FlexRide i Opel Eye. Wiernych fanów zachęcamy do publikowania swoich wyników na stronie Opla w serwisie Facebook. Do tej pory przygód z YourCoup spróbowało ponad 19 000 graczy.