Zobacz więcej – Opel Astra GTC z panoramiczną szybą przednią

2011-10-31


  • Więcej przestrzeni, światła i wspaniałe widoki
  • 1.7 CDTI w dwóch wariantach mocy 110 i 130 KM rozszerzy ofertę silników
Aktualności Opla - Opel Astra GTC z panoramiczną szybą przednią

Rüsselsheim. Klienci, którzy zamówią nową Astrę GTC z panoramiczną szybą przednią będą mogli rozkoszować się niezwykłymi widokami i kinową perspektywą. Co więcej, to nowe rozwiązanie nadaje dynamicznie wyglądającemu, sportowemu, kompaktowemu coupé dodatkowej nuty ekskluzywności. Duża szyba przednia rozciąga się aż po środkową część dachu, dostarczając kierowcy i pasażerom niezwykłych wrażeń wizualnych i przestrzennych podczas jazdy. Pozwala osobom siedzącym wewnątrz cieszyć się nie tylko promieniami słońca, ale także podziwiać niebo lub oświetlenie ulic. W przeciwieństwie do innych rozwiązań tego typu, żaden element konstrukcyjny nie ogranicza widoczności. Dlatego w Astrze GTC kierowca, pasażer siedzący obok i pasażerowie z tyłu mogą się napawać panoramą podobną do tej znanej wcześniej tylko pilotom samolotów. Opel oferuje tę dodatkową opcję już od 4 500 zł.

 

To innowacyjne rozwiązanie Opla miało swój światowy debiut w poprzednim modelu Astry GTC w roku 2006. Od tamtej pory około 18 tys. klientów Astry GTC w całej Europie zdecydowało się na te wyjątkowe rozwiązanie szyby przedniej, które chroni aż 11 patentów zarejestrowanych przez inżynierów z Rüsselsheim. Oprócz nowej Astry GTC, panoramiczna szyba przednia jest teraz dostępna także w nowej Zafirze Tourer. Po raz kolejny Opel udowodnił swoje przodownictwo w zakresie konstrukcji przeszklenia kabiny samochodu. „Nasi kreatywni projektanci i inżynierowie stale opracowują niezwykłe projekty szyb specjalnie dla różnych klas pojazdów. Udostępnianie tak innowacyjnych rozwiązań za atrakcyjną cenę to już tradycja Opla” – powiedział Alain Visser, wiceprezes Opla ds. marketingu.

Aktualności Opla - Opel Astra GTC z panoramiczną szybą przednią

Imponujące efekty wizualne i inteligentne rozwiązania

Na zewnątrz panoramiczna szyba przednia wraz z dachem z czarnej połyskującej stali wygląda jak jednolita powierzchnia. Słupki dachowe A i B, a także podsufitka są również czarne, co wzmacnia wrażenie jednorodnej powierzchni.


W przypadku zbyt mocnego nasłonecznienia można opuścić roletę przeciwsłoneczną. Zasłonę tę można płynnie regulować i zablokować w dowolnym położeniu. W pełni otwarta, znika w tylnej części dachu.

Aktualności Opla - Opel Astra GTC z panoramiczną szybą przednią

Rozszerzona gama jednostek napędowych. Dwa nowe silniki diesla o mocy 110 i 130 KM

Od rozpoczęcia przyjmowania zamówień w czerwcu 2011, nowa Astra GTC jest dostępna z czterema silnikami z manualną skrzynią biegów – trzema turbodoładowanymi silnikami benzynowymi, od 1.4 Turbo mocy 88 kW/120 KM po 1.6 Turbo o mocy 132 kW/180 KM i turbodieslem 2.0 CDTI common rail o mocy 121 kW/165 KM.

 

Wkrótce oferta jednostek wysokoprężnych do sportowego kompaktowego coupé zostanie poszerzona o kolejne dwa silniki turbo – 1.7 CDTI z technologią common rail. Będą one dostępne w dwóch wariantach mocy 81 kW/110 KM lub 96 kW/130 KM i momencie obrotowym,odpowiednio o wartości 280 i 300 Nm. Nowe oprogramowanie silników dla optymalizacji procesu spalania zostało zaprojektowane przez inżynierów Opla od podstaw. Nowy układ wtryskowy o ciśnieniu roboczym o wartości 1800 barów i zredukowany stopień sprężania umożliwia do pięciu wtrysków paliwa w jednym cyklu pracy. Dodatkowo, turbosprężarka o zmiennej geometrii turbiny korzystająca z dodatkowych czujników cechuje się niezwykle precyzyjnym sterowaniem ciśnienia doładowania.

 

Astra GTC w wersji 1.7 CDTI ecoFLEX jest wyposażona w sześciostopniową manualną skrzynię biegów w obu wariantach mocy. System Start/Stop jest w tych wersjach wyposażeniem fabrycznym. Ma to pozytywny wpływ na poziom emisji dwutlenku węgla (119 g/km) i na zużycie paliwa (4,5 l/100 km).

 

Sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów będzie dostępna od stycznia 2012 roku w połączeniu z silnikiem benzynowym 1.4 Turbo i turbodieslem 2.0 CDTI. W przyszłym roku pojawi się również topowa wersja OPC.