Najwyższe standardy bezpieczeństwa – pięć gwiazdek w teście
Euro NCAP dla Opla Zafiry Tourer i Astry GTC

2011-11-02

  • Nowe modele Opla otrzymują najwyższe noty w testach zderzeniowych
  • Wysoka wytrzymałość nadwozia i doskonała ochrona pasażerów
Opel News - Highest safety standards: Five Euro NCAP stars for Opel Zafira Tourer and Astra GTC

Rüsselsheim/Bruksela. Po raz kolejny nowe modele Opla zdobyły najwyższe oceny niezależnej organizacji konsumenckiej Euro NCAP (European New Car Assessment Programme, w tłum. Europejski Program Oceny Nowych Samochodów). Eksperci od testów zderzeniowych przyznali Astrze GTC i Zafirze Tourer pięć gwiazdek w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom.

 

„Kwestia bezpieczeństwa pasażerów była zawsze niezwykle ważna dla Opla”, mówi Rita Forst, wiceprezes ds. Inżynierii
w Europie. „Jesteśmy dumni z ostatnich osiągnięć potwierdzonych pięcioma gwiazdkami i zadowoleni z faktu, że Zafira Tourer i Astra GTC nie tylko spełniły, ale przekroczyły ustalone normy bezpieczeństwa.” We wszystkich kategoriach (w zakresie bezpieczeństwa pasażerów dorosłych i dzieci,
a także bezpieczeństwa pieszych oraz systemów wspomagających kierowcę) oba modele osiągnęły doskonałe wyniki. Komunikat NCAP ukazuje się po niespełna dwóch miesiącach od przyznania pięciu gwiazdek także Oplowi Amperze.

 

Zarówno Zafira Tourer, jak i Astra GTC spisały się rewelacyjnie w testach zderzeniowych, demonstrując wysoką wytrzymałość konstrukcji ich nadwozi. Wnętrza kabin oraz rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa zostały w tych samochodach zaprojektowane tak, aby na przykład zminimalizować ryzyko kontaktu kolan pasażerów z deską rozdzielczą. Testy wykazały także, że pasy bezpieczeństwa zapewniają wysoki poziom ochrony przewożonym dzieciom.

Aktualności Opla - 5 pięć gwiazdek w teście Euro NCAP dla Opla Zafiry Tourer i Astry GTC

Stowarzyszenie Euro NCAP z siedzibą w Brukseli zrzesza reprezentantów ministerstw transportu krajów Unii Europejskiej, związków motorowych, ubezpieczycieli oraz organizacji konsumenckich. Rygorystyczne normy testów przeprowadzanych przez NCAP są wyższe niż wymagają dyrektywy Unii Europejskiej i z tego powodu uważane są za międzynarodowy wzorzec.

 

Organizacja Euro NCAP stworzyła standardowy test sprawdzający ryzyko uszkodzeń ciała pasażerów i pieszych
w różnych rodzajach zderzeń. Do badania skutków uderzeń dla różnych części ciała stosowane są specjalne manekiny. Próby zderzeniowe obejmują testy na kolizje czołowe i boczne
z innymi pojazdami oraz z nieruchomymi przeszkodami.

 

Swoim w pełni zmodernizowanym systemem aranżacji siedzeń Flex7, Nowa Zafira Tourer wyznacza nowe standardy
w zakresie funkcjonalności i poziomu wykończenia wnętrza w klasie minivanów. Zafira Tourer to prawdziwy „salon na kołach”, który przewodzi w swoim segmencie w dziedzinie niskiego zużycia paliwa oraz dostępnych systemów wspomagających kierowcę.

 

Wygląd i dynamiczne własności jezdne Nowej Astry GTC wyróżniają ten model wśród kompaktowych aut Opla. To sportowe coupé przyciąga klientów wrażliwych na pełną emocji stylistykę oraz doceniających nową architekturę przedniej osi ze sportowym zawieszeniem HiPerStrut.