Aktualności Opla - Zarząd Opla

Zarząd Opla

Zobacz, kto zasiada w zarządzie firmy Opel.

Dowiedz się więcej

Girsky przewodniczącym Rady Nadzorczej Opla, Peter Thom
nowym wiceprezesem ds. produkcji Opla/Vauxhalla

2011-11-21

  • GM wzmacnia Radę Nadzorczą Opla nominacjami Daniela Ammanna i Tima Lee
  • Cel, to powrót europejskiej spółki General Motors do zrównoważonej dochodowości
  • Thon zastąpi Reinalda Hobena, który odejdzie na emeryturę w przyszłym roku
Aktualności Opla - Girsky przewodniczącym Rady Nadzorczej Opla

Detroit/Ruesselsheim. Wiceprezes Rady Nadzorczej General Motors Stephen Girsky objął funkcję prezesa Rady Nadzorczej spółki Adam Opel AG. Zastępuje on na tym stanowisku Nicka Reilly, który ustąpił ze stanowiska prezesa i odszedł z Rady Nadzorczej. Reilly poinformował ostatnio, że zdecydował się przejść na emeryturę w marcu 2012.

„Steve Girsky, jako prezes Rady Nadzorczej
i Karl-Friedrich Stracke, jako prezes Zarządu GM Europe i dyrektor generalny Opla/Vauxhalla, to dwóch wysoce doświadczonych liderów, którzy wyniosą Opla na wyższy poziom” – stwierdził prezes Rady Nadzorczej i dyrektor generalny GM Dan Akerson. „Będą oni budować, na fundamentach położonych przez Nicka Reilly`ego, trwałą zyskowność naszej europejskiej spółki.”

„GM chce wspierać Opla i pragnie, aby marka rozwijała się i przynosiła zyski. Będziemy nadal optymalizować strukturę kosztów, zwiększać zyskowność i lepiej wykorzystywać efekty skali macierzystego koncernu.” – dodał Girsky.

Wsparciem tych wysiłków są nominacje do Rady Nadzorczej Opla dyrektora ds. finansowych GM Dana Ammanna oraz wiceprezesa GM ds. operacji zagranicznych Tima Lee. Girsky zasiada w Radzie Nadzorczej Opla od stycznia 2010 roku

Aktualności Opla - Girsky przewodniczącym Rady Nadzorczej Opla

Ponadto, Rada Nadzorcza spółki Adam Opel AG nominowała Petera Thoma na stanowisko członka Zarządu ds. produkcji. Obejmie on to stanowisko
z dniem 1 marca 2012. Thom ma 48 lat i zostając jednocześnie wiceprezesem Opla/Vauxhalla ds. produkcji, zastępuje Reinalda Hobena (lat 59), który odejdzie na emeryturę z początkiem roku 2012.
Peter Thom jest obecnie dyrektorem ds. produkcji
w spółce GM China w Szanghaju. Obejmując nowe stanowisko wniesie bogate doświadczenie międzynarodowe w zakresie procesów produkcyjnych. Wcześniej był dyrektorem fabryk GM w Sao Paulo (Brazylia), Luton (Wielka Brytania)
i Eisenach (Niemcy).

Thom, który był także prezesem spółki Opel Eisenach, odegrał kluczową rolę w stworzeniu z położonego w niemieckiej Turyngii zakładu, jednej z najbardziej wydajnych fabryk samochodów w Europie. „Czuję się wyróżniony decyzją Rady Nadzorczej i cieszę się z powrotu do Niemiec i możliwości bycia częścią zespołu, który stworzy przyszłe sukcesy Opla/Vauxhalla.” – powiedział Peter Thon.

Dyrektor generalny Opla/Vauxhalla podziękował Reinaldowi Hobenowi za jego oddanie i wybitne dokonania, odkąd dołączył do firmy jako młody inżynier w 1978 r. „Dzięki wysiłkom Reinalda Hobena i jego zespołu Opel/Vauxhall jest obecnie najbardziej efektywnym producentem samochodów w Europie, a fabryki Opla wytwarzają dla naszych klientów pojazdy wysokiej jakości”, stwierdził Stracke. „Cieszymy się z powrotu Petera Thoma do Niemiec i liczymy na jego wyraźne przywództwo w obszarze produkcji, które będzie umacniać i rozwijać naszą dotychczasową silną pozycję.”