Opel Ampera po raz drugi z rzędu zdobywa nagrodę „Auto Trophy”

2011-11-23

  • Rewolucyjny pojazd elektryczny faworytem czytelników magazynu „Auto Zeitung”
  • Przyjazna dla środowiska mobilność bez ograniczeń zasięgu
Aktualności Opla - Opel Ampera po raz drugi z rzędu zdobywa nagrodę „Auto Trophy”

Rüsselsheim/Düsseldorf. Po raz drugi z rzędu Opel Ampera zdobył doroczną niemiecką nagrodę „Auto Trophy”. W kategorii samochodów elektrycznych Opel łatwo pokonał 17 rywali.

 

Ampera uzyskała 40,2 proc. głosów wśród 100 tys. głosujących czytelników magazynu „Auto Zeitung”, co dało jej zdecydowane zwycięstwo. Najbliżsi rywale, Fisker Karma (15,2 proc.) i Tesla Roadster (10,6 proc.), uzyskali dużo słabsze wyniki.

 

Nagrodę odebrał prezes Opla, Karl-Friedrich Stracke na ceremonii w centrum motoryzacyjnym „Meilenwerk” w Düsseldorfie. Stracke stwierdził, że ten doskonały wynik stanowi wyraz uznania czytelników dla unikalnej, innowacyjnej koncepcji napędu. „Rewolucyjną Amperą Opel obejmuje prowadzenie w dziedzinie elektrycznej mobilności. Napęd elektryczny wraz z generatorem wydłużającym zasięg pozwala nam na większe uniezależnienie się od nieodnawialnych źródeł energii, bez szkody dla funkcjonalności i zasięgu auta.”

Aktualności Opla - Opel Ampera po raz drugi z rzędu zdobywa nagrodę „Auto Trophy”

Ampera, która już jest dostarczana wybranym dystrybutorom w Europie, jest pierwszym pojazdem elektrycznym umożliwiającym pełną mobilność. Ten sedan zapewnia przestrzeń dla czterech dorosłych pasażerów i ich bagażu. Zespół akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 16 kWh zasila silnik elektryczny o mocy 111 kW/150 KM.

 

W zależności od techniki jazdy, ukształtowania terenu i temperatury pozwala to na przejechanie od 40 do 80 km wyłącznie z wykorzystaniem napędu elektrycznego, z zerową emisją spalin. Koła Ampery są napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym. Kiedy akumulatory zostaną rozładowane, automatycznie włącza się benzynowy generator dostarczający energię elektryczną. Pozwala to wydłużyć zasięg do ponad 500 km bez tankowania.