Inicjatywa Opla dla instalacji LPG – redukcja kosztów do 40 proc.

2011-07-05

  • Szeroka gama modeli ecoFLEX zasilanych gazem LPG o niskim poziomie emisji CO₂

  • Corsa LPG ecoFLEX już w salonach, cztery nowe modele wkrótce

  • Zasilanie dwoma rodzajami paliwa zwiększa zasięg auta

  • Fabryczna instalacja LPG zapewnia najwyższą jakość Opla i pełną gwarancję

Aktualności Opla - Inicjatywa Opla dla instalacji LPG – redukcja kosztów do 40 proc.

Rüsselsheim. Oferta modeli Opla z instalacją LPG to odpowiedź marki, nie tylko na rosnącą świadomość ekologiczną współczesnego społeczeństwa, ale także na duże wahania cen ropy naftowej. Opel rozpoczyna rynkową ofensywę aut napędzanych gazem modelem Corsa LPG ecoFLEX, który już jest w salonach. Wersje LPG popularnych modeli Meriva, Astra, Zafira Tourer oraz Insignia będą dostępne wkrótce.

We wszystkich modelach, spełniających normę Euro 5, Opel oferuje fabryczną instalację LPG, zaprojektowaną i wykonaną zgodnie z najwyższymi standardami jakości Opla i objętą pełną gwarancją producenta.

Niezależnie od rocznych przebiegów i sposobu użytkowania, dzięki zasilaniu gazem LPG koszty paliwa mogą zostać obniżone o ok. 40 proc. Rodzi to także korzyści dla środowiska: poziom emisji CO2 dla LPG jest do 15% niższy
w porównaniu do modeli benzynowych.

Nowa Corsa 1.2 LPG ecoFLEX napędzana gazem osiąga moc 61 kW/83 KM, a benzyną 63 kW/85 KM. W wersji 3-drzwiowej emituje tylko 110 g CO2/km, w 5-drzwiowej – 115 g CO2/km. Cztery inne modele LPG ecoFLEX, które pojawią się wkrótce na rynku są oparte na silniku benzynowym 1.4 Turbo.

Aktualności Opla - Inicjatywa Opla dla instalacji LPG – redukcja kosztów do 40 proc.

Zasilanie dwoma rodzajami paliwa zwiększa zasięg auta


Wszystkie Ople LPG ecoFLEX spełniają normę emisji spalin Euro 5 i mogą być zasilane benzyną lub gazem LPG, co pozwala znacznie wydłużyć ich zasięg. Oznacza to, że
z pełnymi zbiornikami benzyny i LPG auta te mogą przejechać od 1100 do 1500 km. Poziom napełnienia zbiornika LPG pokazywany jest na pięciozakresowym wskaźniku. Elementy kontrolne układu są dobrze widoczne i umieszczone w zasięgu ręki kierowcy. Przełączanie pomiędzy rodzajami paliwa odbywa się automatycznie lub może być sterowane ręcznie.


Nowoczesne silniki LPG wykorzystują wszystkie zalety sekwencyjnego wtrysku paliwa do cylindrów. W celu zmaksymalizowania możliwych osiągów, zawory dolotowe i wydechowe oraz ich gniazda zostały w modelach LPG Opla specjalnie utwardzone. Nasi inżynierowie zwiększyli w ten sposób ich wytrzymałość, co pozwoliło zrezygnować z dodatków rekompensujących słabsze własności smarne paliwa LPG. Częstsze przeglądy także nie są konieczne.


Instalacje LPG Opla podlegają takim samym standardom bezpieczeństwa, jak tradycyjne układy paliwowe, co eliminuje zwiększone ryzyko pożaru. Dodatkowo przeprowadzane zostały specjalne próby i testy zderzeniowe, zgodnie
z najwyższymi standardami firmy. System LPG Opla jest usytuowany w elementach nadwozia całkowicie zabezpieczonych przed skutkami zderzenia i optymalnie zintegrowany z klatką bezpieczeństwa pojazdu.

Aktualności Opla - Inicjatywa Opla dla instalacji LPG – redukcja kosztów do 40 proc.

Fabryczna instalacja LPG: Twój indywidualny wybór
z pełną gwarancją producenta


Nowe modele LPG przygotowuje spółka Opel Special Vehicles (OSV), która projektuje specjalne wersje pojazdów Opla oraz ich modyfikacje. Klienci otrzymują auto zasilane gazem LPG, wyposażone w wysokiej jakości nowoczesną technologię, której oczekują od Opla – w tym: trwałość, gwarancję producenta, maksymalne bezpieczeństwo i brak ograniczeń przestrzeni wewnątrz auta.