Opel uhonorowany nagrodą Safety Innovation Reward
w ramach programu Euro NCAP Advanced.

2010-10-05


  • Europejska organizacja do spraw bezpieczeństwa pojazdów docenia system Opel Eye

  • Debiut nowej Astry Sports Tourer, wyposażonej w zaawansowane rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa

  • System Opel Eye dostępny we wszystkich modelach Insignii i Astry

Paris/Rüsselsheim. Opel po raz pierwszy zdobywa nagrodę europejskiej organizacji do spraw bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP za system Opel Eye. Na ceremonii podczas Salonu Samochodowego w Paryżu odebrała ją Rita Forst, wiceprezes Opel Engineering.


System wykorzystujący kamerę Opel Eye, umieszczoną pomiędzy przednią szybą a lusterkiem wstecznym, ostrzega kierowcę, jeśli pojazd w sposób niezamierzony zjedzie z pasa ruchu. Rozpoznaje także znaki drogowe. Opel otrzymał nagrodę Euro NCAP Advanced Reward za znaczenie funkcji ostrzegania o nie zamierzonej zmianie pasa dla bezpieczeństwa ruchu.


Nowatorski system Opel Eye poprawia bezpieczeństwo jazdy, zmniejsza zmęczenie i może nawet uchronić kierowcę przed kosztownymi mandatami za przekroczenie prędkości. „Chcemy podziękować Euro NCAP za tę nagrodę. Jest ona wyrazem uznania dla systemu Opel Eye, jako kolejnego
z wielu rozwiązań Opla, które ułatwiają prowadzenie i czynią jazdę bezpieczniejszą” – oświadczyła Rita Forst.

Euro NCAP Advanced, to nowy program nagradzania firm przemysłu motoryzacyjnego za rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. Jest on uzupełnieniem oceny bezpieczeństwa pojazdów pod względem ochrony pasażerów, przechodniów, przewożonych dzieci oraz systemów wspomagających bezpieczeństwo.

 

Opel został uhonorowany ponieważ potrafił przekonująco zademonstrować jak system Opel Eye chroni życie i zdrowie, stwierdził Dr Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP. „Szczególne wrażenie na Euro NCAP zrobił fakt, że system Opel Eye jest skuteczny i relatywnie tani”.

 

System Opel Eye jest dostępny we wszystkich modelach Insignii i Astry, także w wersji Sports Tourer, która zadebiutowała na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu.

 

Opel Eye ma dwie funkcje. Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu ostrzega kierowcę w przypadku niezamierzonej zmiany toru jazdy. Pomaga to uniknąć niebezpiecznych sytuacji, na przykład kiedy kierowca zaśnie za kierownicą. System alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym i pulsującą lampką na tablicy przyrządów.

 

Funkcja rozpoznawania znaków drogowych w systemie Opel Eye odczytuje również znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania, wyświetlając odpowiednie symbole na ekranie umieszczonym centralnie pomiędzy wskaźnikami.