Opel Corsa Van: pierwszy mały samochód dostawczy
z technologią Start/Stop.

2010-10-01

  • Imponująca pojemność ładunkowa wynosi aż 919 litrów.

  • Wszechstronność - w ofercie znajdują się cztery jednostki wysokoprężne oraz trzy silniki benzynowe.

  • Oszczędność - silnik 1.3 CDTI ecoFLEX z technologią Start/Stop spala 4,0 l/100 km oleju napędowego.

Hannover/Rüsselsheim. Opel Corsa Van to doskonałe połączenie komfortu samochodu osobowego z dużą pojemnością bagażową. Bazujące na 3 drzwiowej wersji Opla Corsy auto zapewnia przyjemną atmosferę pracy zarówno kierowcy jak
i pasażerowi. Zamiast tylnej kanapy jest do dyspozycji spora przestrzeń ładunkowa. Gama efektywnych silników Opla Corsy Van została powiększona o wyjątkowo oszczędną jednostkę napędową 1.3 CDTI ecoFlex z technologią Start/Stop, dzięki której ten mały samochód dostawczy jest w stanie sprostać dzisiejszym potrzebom transportowym.

Pojemność przestrzeni ładunkowej.

Opadająca linia dachu Corsy Van nadaje samochodowi wygląd w stylu coupé i dyskretnie skrywa dużą przestrzeń ładunkową tego 3 drzwiowego samochodu. Dzięki długiemu rozstawowi osi i szerokiemu rozstawowi kół, Corsa Van oferuje wystarczająco dużo miejsca dla kierowcy i pasażera oraz przestrzeń ładunkową o łącznej objętości 919 l. Powierzchnia ładunkowa ma 1,25 m długości, 1,26 m szerokości, 92 cm wysokości i może pomieścić ciężar do 475 kg.Kabina pasażerska Corsy Van zapewnia taki sam komfort jak
w podstawowym modelu osobowym. Zastosowano atrakcyjne materiały wysokiej jakości. Tył także wykonano z precyzją, przez co jest praktyczny i trwały. Tylne boczne szyby, które są oferowane jako opcja dodatkowa, zastąpiono panelami
w kolorze nadwozia. Dostępna jest też wewnętrzna osłona przestrzeni ładunkowej.

Bierne i aktywne bezpieczeństwo.

Za poziom bezpieczeństwa odpowiada klatka bezpieczeństwa odporna na odkształcenia z zaprojektowanymi komputerowo strefami kontrolowanego zgniotu, oraz ultra-mocne stalowe profile w drzwiach. Zintegrowany system ochrony pasażerów obejmuje poduszkę powietrzną kierowcy oraz pasażera będącą wyposażeniem dodatkowym. W przypadku silnego uderzenia czołowego opatentowany przez Opla Pedal Release System odłącza pedały sprzęgła i hamulca z mocowań, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń stóp i nóg. Tylne światła Stop podczas hamowania z użyciem systemu ABS pulsują celem ostrzeżenia innych kierowców i zapobiegnięciu kolizji.


Sztywne podwozie Corsy Van oferuje doskonałą dynamikę jazdy za sprawą przedniej ramy pomocniczej i tylnej belki skrętnej. Systemy ABS i ESP współpracują z przednimi wentylowanymi hamulcami tarczowymi. W krytycznych sytuacjach aktywowany jest system kontroli hamowania ze wspomaganiem hamowania awaryjnego i elektronicznym systemem rozkładu siły hamowania. W zależności od prędkości, układ wspomagania kierownicy umożliwia precyzyjną kontrolę i ułatwia manewrowanie pojazdem.

Silniki i skrzynie biegów – oszczędny sinik 1.3 CDTI ecoFLEX z technologią Start/Stop.

Do Corsy Van dostępne są dwa silniki wysokoprężne common-rail turbodiesel i trzy silniki benzynowe, wszystkie z czterema zaworami na cylinder.


Najbardziej ekonomiczny silnik w Corsie Van 1.3 CDTI ecoFLEX 55 kW (75 KM), spełnia normy emisji spalin Euro 5 i jest wyposażony w bezobsługowy filtr cząstek stałych. Spala on jedynie 4,0 l oleju napędowego na 100 km w cyklu mieszanym i emituje zaledwie 105 g/km CO2. Za tak doskonałe wartości odpowiada w dużym stopniu nowoczesna technologia Start/Stop, dotąd nie stosowana w małych samochodach dostawczych. System ten jest najskuteczniejszy w warunkach ruchu miejskiego, czyli tam gdzie Corsa Van jest zwykle wykorzystywana. Dzięki zastosowaniu Start/Stop emituje o 10,6 % mniej CO2 niż Corsa bez tej ekologicznej technologii. Dla porównania, w cyklu miejskim Corsa Van z technologią Start/Stop zużywa 4,8 l/100 km, a bez niej 5,3 l/100 km.

 

Trzy silniki benzynowe osiągają odpowiednio 48 kW (65 KM), 51 kW (70 KM) i 63 kW (85 KM). Współpracują z pięciobiegową skrzynią biegów, a do najmocniejszej jednostki dostępna jest zautomatyzowana skrzynia biegów Easytronic. Wszystkie trzy silniki benzynowe wyposażone są w sprawdzoną technologię TWINPORT – gwarantującą oszczędność paliwa. Corsa Van 1.0 spala 5,0 l/100 km w cyklu mieszanym. Silnik 1,2 l (85 KM) ze skrzynią Easytronic zużywa zaledwie 5,1 l/100 km i emituje 119 g/km CO2.

Jakość oraz serwis

Corsa Van spełnia wysokie wymagania klientów pod względem jakości, niezawodności oraz długiej żywotności.
Wygodna i relatywnie tania w naprawach konstrukcja uzyskała pozytywną ocenę firm ubezpieczeniowych.
Długie okresy międzyprzeglądowe (przegląd główny co dwa lata/60 000 km, pośredni raz w roku/30 000km)
i ograniczone czynności obsługowe, dodatkowo przyczyniają się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Kolejną zaletą jest pełna dwuletnia gwarancja na nowy samochód, której zakres wykracza poza obowiązujące przepisy.