Opel Meriva nominowany do nagrody "Samochód Roku 2011".

Mistrz elastyczności jest jednym z siedmiu finalistów wybranych spośród 41 nowych samochodów!

2010-11-03

Rüsselsheim. Po raz trzeci z rzędu samochód z logo Opla został zakwalifikowany do ścisłego finału najważniejszej europejskiej nagrody branży motoryzacyjnej. Rodzinny Opel Meriva, wyposażony w innowacyjne drzwi portalowe FlexDoors® oraz inne ergonomiczne rozwiązania, znalazł się na liście kandydatów do nagrody "Samochodu Roku 2011".

 

„Zarówno klienci jak i specjaliści dostrzegają, że Opel produkuje samochody o dynamicznej stylistyce wyposażone
w innowacyjne technologie” – mówi Alain Visser, wiceprezes Opel ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych.
„To dowód na to, że Opel ma obecnie doskonałą gamę modelową”.

Do ścisłego finału zostało wybranych siedem samochodów spośród 41 tegorocznych nowości na rynku motoryzacyjnym. Jury składające się z 59 dziennikarzy pochodzących z 23 krajów europejskich ogłosi zwycięzcę już 29 listopada. Nagroda "Samochodu Roku" jest niezwykle prestiżowa, ponieważ wskazuje tylko jednego zwycięzcę. Warto przypomnieć, że tytuł ten zdobył już Opel Insignia (2009),
a nowa Astra znalazła się wśród finalistów ubiegłorocznego konkursu.

 

Jurorzy oceniają wiele aspektów – stylistykę, komfort, koszty użytkowania, właściwości jezdne, osiągi, funkcjonalność, ekologię, satysfakcję z jazdy oraz cenę. Samochody ubiegające się o główną nagrodę muszą być zupełnie nowymi konstrukcjami, a nie modyfikacjami istniejących modeli. Kraj pochodzenia samochodu nie ma znaczenia, jednak formalne wymogi to dostępność modelu w przynajmniej pięciu krajach europejskich (w momencie głosowania) oraz przewidywana roczna sprzedaż na poziomie co najmniej 5000 sztuk.

 

Począwszy od roku 1964, kiedy odbyła się pierwsza edycja konkursu, modele Opla zdobywały tytuł "Samochodu Roku" trzykrotnie. W roku 1985 uhonorowano drugiej generacji Opla Kadetta, w roku 1987 tytuł zdobył Opel Omega, a w roku 2009 wspomniany już model Insignia.

 

Nowy Opel Meriva idzie w ślady flagowego Opla Insignii, który odzwierciedla filozofię marki Opel - połączenie niemieckiej precyzji z ekspresywną stylistyką. Nowy mistrz elastyczności łączy w sobie innowacyjne technologie z szeregiem funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających codzienne użytkowanie samochodu.

 

Opel Meriva jest pierwszym pojazdem, który otrzymał certyfikat i rekomendację niezależnego niemieckiego stowarzyszenia lekarzy ortopedów AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.). Wyróżnione elementy to drzwi portalowe FlexDoors®, system aranżacji wnętrza i składania siedzeń FlexSpace®, ergonomiczne fotele oraz zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix®.