Opel | Informacje o firmie - Fakty i liczby
Opel | Historia i dziedzictwo Opla

Historia i dziedzictwo Opla

Historia i doświadczenie ponad 110 lat innowacji wyznacza drogę rozwoju kolejnych, najnowszych modeli. Oto fascynująca podróż w czasie.

Cofnij czas!
Opel | Fabryki Opla

Fabryki Opla

Zarządzamy 10 zakładami
w 6 krajach europejskich.

Dowiedz się więcej

OPEL. KLUCZOWE FAKTY.

Firmę Opel założył w 1862 roku Adam Opel. Obecnie jest ona jednym z największych producentów samochodów w Europie. Wraz z siostrzaną brytyjską marką Vauxhall, Opel sprzedaje ponad milion samochodów osobowych i dostawczych rocznie. W 2014 roku był 3. największym producentów pojazdów pasażerskich w Unii Europejskiej. Obecnie Opel prowadzi najintensywniejszą ofensywę produktową w swojej dotychczasowej historii. Do 2018 roku producent planuje wprowadzić 27 nowych modeli i 17 silników. W ostatnim czasie marka zaistniała w nowych segmentach rynku motoryzacyjnego oferując kompaktowego SUV-a Mokkę, stylowego miejskiego ADAMa i elegancki kabriolet Cascada.

 

Opel, którego główna siedziba znajduje się w Rüsselsheim, posiada 10 fabryk i 4 centra testowo-rozwojowe w sześciu krajach europejskich. Firma zatrudnia około 34 500 pracowników w Europie, z czego ponad połowę w fabrykach w Niemczech. Opel i Vauxhall mają przedstawicielstwa w ponad 50 krajach świata, a w 2014 roku sprzedali łącznie 1 095 000 samochodów pasażerskich i dostawczych.

 

Grupa Opel, spółka siostrzana Opel Automobile GmbH, została utworzona 1 lipca 2014 roku i jest odpowiedzialna za działalność GM Europe oraz spółek zależnych Opel/Vauxhall. Zarząd Grupy Opel oraz jego Prezes, dr Karl-Thomas Neumann, rezydują w Rüsselsheim. Opel Automobile GmbH kontynuuje swoją dotychczasową działalność.