Innovation - Pioneering Technologies
Innowacje Opla - System Flex Floor

System Flex Floor

Elastyczny i funkcjonalny, pomaga chronić Twój kręgosłup – dzięki systemowi Flex Floor jeszcze łatwiej zapakujesz Twojego Opla.

Dowiedz się więcej
Innowacje Opla - System bezpieczeństwa Safetec®

System bezpieczeństwa Safetec®

Całościowa ochrona: pełna gama rozwiązań z zakresu aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa zapewnia kompleksową ochronę kierowcy i pasażerów.

Dowiedz się więcej
Innowacje Opla - Konstrukcja tylnej osi z drążkiem Watta

Konstrukcja tylnej osi z drążkiem Watta

Zespolona oś tylna została zmodyfikowana poprzez inteligentne wykorzystanie drążka Watta, co zapewnia doskonałe osiągi i stabilność.

Dowiedz się więcej

PRZYSZŁOŚĆ MOTORYZACJI JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁA.

Elektryczność, wodór i o wiele więcej – dzięki innowacyjnym technologiom i nowatorskim pomysłom tworzymy bezpieczną i przyjazną dla środowiska przyszłość motoryzacji.

Powiększ

Przyszłość motoryzacji jest elektryzująca

Jednym z fundamentów naszych społeczeństw
i gospodarek jest swoboda poruszania się. Żadna zdobycz technologiczna nie wniosła więcej do tej dziedziny życia niż samochód. Dlatego będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zagwarantować przyszłość indywidualnej mobilności poprzez tworzenie nowych technologii i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Jednym z najbardziej obiecujących pomysłów jest napęd elektryczny.

Na przykład Opel Ampera – pierwszy europejski pojazd elektryczny, który cały czas jest napędzany elektrycznie i może być użytkowany bez ograniczeń. Rewolucyjna technologia i wyróżniające osiągi tego auta znajdują odzwierciedlenie w jego wyjątkowym wzornictwie.

 

Technologia E-REV (extended-range electric vehicle) zastosowana w Oplu Ampera sprawdza się także w większych pojazdach. Zostało to przekonująco zademonstrowane w mierzącym 4,7 m koncepcyjnym Oplu Flextreme GT/E. Z prędkością maksymalną 200 km/h oferuje on, tak jak Opel Ampera, mobilność bez ograniczeń i przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 9 sek.

 

Jak widać Opel Ampera oraz elektryczne pojazdy koncepcyjne, jak Opel Flextreme GT/E, przybliżają nas krok po kroku do przyszłości z napędem elektrycznym.


Powiększ

HydroGen4 – wodorowe auto
o zerowej emisji spalin

HydroGen4 – czwarta generacja pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi – jest owocem ponad dziesięciu lat badań nad ogniwami paliwowymi i napędem wodorowym. Zaawansowana technologia zastosowana
w tym aucie, to urzeczywistniony sen. Zamiast spalania do napędu wykorzystywana jest energia reakcji elektro-chemicznej. Z rury wydechowej wydobywa się jedynie para wodna – HydroGen4 nie wytwarza żadnych szkodliwych spalin.

Osiągi silnika podkreślają wartość tej nowatorskiej technologii: 73 kW/100 KM, przyspieszenie do 100 km/h w 12 sek. i prędkość maksymalna 160 km/h. HydroGen4 ma zasięg 340 km i jest wyposażony w akumulatory o pojemności 1,8 kWh. HydroGen4 przeszedł już z powodzeniem praktyczne testy na ulicach Berlina. Do dziś osoby biorące udział w programie testów codziennego użytkowania przejechały w sumie ponad 80 tys. km.


Powiększ

Elektryczna mobilność dostępna dla każdego

Pojazd koncepcyjny Opel RAK e kładzie nacisk na obniżenie zapotrzebowania na energię przede wszystkim poprzez, jak najmniejszą wagę, otwierając nowy rozdział elektrycznej mobilności. W domyśle kierowany do najmłodszych kierowców RAK e cechuje zerowa emisja, zasięg nawet do 100 km  prędkość maksymalna do 120 km/h. Przy wadze jedynie 380 kg, czyli około jednej trzeciej wagi tradycyjnego samochodu miejskiego to bardzo ekologiczny pojazd osiągalny dla początkujących kierowców.