Innovation - Safety
Innowacje Opla - Bagażnik FlexFix®

Zabierz rowery na bagażniku FlexFix®

W pełni zintegrowany bagażnik rowerowy wysuwa się z tylnego zderzaka.

Dowiedz się więcej
Innowacje Opla - Systemy multimedialne

Systemy multimedialne

Słuchaj muzyki, rozmawiaj bezpiecznie przez telefon
i zawsze docieraj do celu.

Dbamy o Twój dobry nastrój i bezpieczeństwo
Innowacje Opla - Elektryczna mobilność

Elektryczna mobilność

Zobacz przyszłość motoryzacji. Rewolucyjne pojazdy z napędem elektrycznym, którymi można jeździć bez ograniczeń.

Dowiedz się więcej

BEZPIECZEŃSTWO

Nie jest zaskoczeniem, że Astra otrzymała najwyższe oceny w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Wyposażenie standardowe naszych modeli obejmuje szereg elementów z zakresu bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, aby zapewnić optymalną ochronę w razie wypadku. Opisane poniżej, opcjonalne systemy aktywnego bezpieczeństwa ostrzegają kierowcę o niebezpieczeństwach i pomagają utrzymać stabilność samochodu.

Innowacje Opla - Reflektory AFL+

Adaptacyjne reflektory (AFL) dla bezpieczniejszej jazdy nocą

Wyobraź sobie światła, które dopasowują się samoczynnie do drogi jaką jedziesz. Jazda nocą to często przyczyna dodatkowego stresu. Zaawansowane oświetlenie AFL automatycznie wybiera jeden z 9 trybów pracy, z których każdy został zaprogramowany celem optymalizacji widoczności w zależności od warunków jazdy. W efekcie kierowca jest mniej zmęczony, pozostali uczestnicy ruchu nie są oślepiani, co oznacza większe bezpieczeństwo jazdy.

 

Zobacz reflektory AFL+:


Innowacje Opla - Kamera Opel Eye

Kamera Opel Eye czyta drogę

Innowacyjna kamera Opel Eye poprawia
bezpieczeństwo, redukuje stres oraz pomaga
uniknąć mandatów za przekroczenie
prędkości. Umieszczona pomiędzy przednią
szybą, a lusterkiem wstecznym, kamera Opel
Eye wspomaga cztery systemy
bezpieczeństwa: system rozpoznawania
znaków drogowych (TSR - Traffic Sign
Recognition), system ostrzegania
o niezamierzonej kierunkowskazem zmianie
pasa ruchu (LDW - Lane Departure Warning),
system ostrzegania przed kolizją (FCA -
Forward Collision Alert) oraz wskaźnik
odległości od pojazdu poprzedzającego
(FDI - Following Distance Indication).

 

Zobacz kamerę Opel Eye:


Powiększ

Ostrzeżenie o pojeździe
w martwym polu

Układ ostrzegający o pojeździe
w martwym polu widzenia (SBSA - Side Blind Sport Alert) wykorzystuje usytuowane z boków auta czujniki radarowe. System na bieżąco monitoruje martwe strefy po obu stronach samochodu i w przypadku wykrycia innego auta zapala ostrzegawczą diodę LED, odpowiednio, w prawym lub lewym lusterku. Jeśli w takiej sytuacji zasygnalizujesz kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu, dioda zacznie pulsować i usłyszysz dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

Zobacz SBSA:


Powiększ

Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Tempomat jest bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas jazdy w płynnym ruchu, na przykład na autostradzie. Z kolei funkcja ograniczenia prędkości może być również wykorzystywana podczas jazdy miejskiej,
w intensywnym ruchu. Umożliwia ona ustalenie dowolnej maksymalnej prędkości jazdy ponad wartość 25 km/h. Funkcja ta może okazać się bardzo praktyczna w czasie poruszania się po strefach miejskich i w terenie zabudowanym, celem przestrzegania lokalnych ograniczeń.

Zobacz tempomat z ogranicznikiem prędkości:


Powiększ

Tempomat z ogranicznikiem prędkości (ACC)

Aktywny tempomat ACC z systemem automatycznego hamowania CIB (Collision Imminent Braking). Na podstawie danych
z czujnika radarowego automatycznie utrzymuje wybrany przez kierowcę odstęp od pojazdu poprzedzającego. W przypadku zagrożenia, system ostrzegania przed kolizją FCA (Forward Collision Alert) alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym oraz piktogramem na wyświetlaczu między wskaźnikami. System automatycznego hamowania CIB interweniuje przez łagodne przyhamowanie pojazdu, jednocześnie przygotowując układ hamulcowy do ewentualnego użycia przez kierowcę.

 

Zobacz ACC i FCA:


Powiększ

Układ ostrzegania o zbliżającym się z tyłu pojeździe (RCTA)

Każdy kierowca musi, od czasu do czasu, włączać się do ruchu. W tej sytuacji system RCTA (Rear Cross Traffic Alert) okaże się doskonałą pomocą. System współpracuje, z dostępną jako wyposażenie dodatkowe, kamerą cofania. Wykorzystuje on radar do wykrywania obiektów zbliżających się z tyłu i z boku pojazdu – w odległości do 20 m i pod kątem do 90 stopni. Głośnik umieszczony po tej stronie, po której pojawia się zagrożenie, emituje sygnał ostrzegawczy, a na wyświetlaczu pojawia się ikona.


Powiększ

Układ ostrzegania przed zmianą pasa ruchu (LKA)

LKA (Lane Keep Assist) wykorzystuje radar o dużej mocy do monitorowania sąsiednich pasów ruchu. Jeżeli kierowca włączy kierunkowskaz sygnalizując chęć zmiany pasa ruchu, lampka w odpowiednim lusterku zaczyna migać ostrzegając o zbliżającym się z dużą prędkością pojeździe, którego kierowca mógł nie dostrzec.


Powiększ

Układ ostrzegania o pojeździe
w martwym polu (SBZA)

Wykorzystując radar, pomaga kierowcy
uniknąć kolizji z autem na sąsiednim pasie
ruchu. SBZA (Side Blind Zone Alert)
monitoruje martwe pole widzenia po obu
stronach samochodu. Zapala lampkę
ostrzegawczą w prawym lub lewym lusterku,
jeżeli wykryje pojazd w odległości mniejszej
niż 5 m za samochodem i 3,5 m na pasie
obok. Jeżeli kierowca włączy kierunkowskaz,
lampka zaczyna migać.


Powiększ

Zaawansowany system parkowania ułatwia manewry

Zaawansowany asystent parkowania wykorzystuje przednie i tylne czujniki do wykrycia odpowiedniego miejsca, a następnie prowadzi kierowcę za pomocą instrukcji wyświetlanych na ekranie pomiędzy zegarami. Włączany przyciskiem i kontrolowany przez komputer system wykrywa także przeszkody. Słowne i graficzne wskazówki pokazują kąt skrętu oraz kierunek jazdy. Z tym systemem parkowanie równoległe jest proste, nawet w ciasnych lukach.

Zaawansowany system parkowania:


Powiększ

Kamera cofania

Kamera zamontowana w uchwycie tylnej klapy, o szerokim kącie widzenia 130°, włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego. Obraz jest wyświetlany na kolorowym ekranie systemu multimedialnego.

 

Wysokie usytuowanie kamery umożliwia objęcie polem widzenia cały tylny zderzak, ułatwiając ocenę odległości od obiektów z tyłu pojazdu.

Zobacz Kamerę cofania:


Powiększ

SAFETEC® - kompleksowa ochrona

Opel ma całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa. Wszystkie systemy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa są zintegrowane w układ SAFETEC®. W efekcie otrzymujemy spójną i skuteczną ochronę dla wszystkich na pokładzie.

 

Zobacz układ SAFETEC®:


Powiększ

Parkowanie stało się frajdą

Z pomocą zaawansowanego systemu wspomagania parkowania drugiej generacji to małe auto nie tylko znajdzie dla siebie miejsce, ale samo zaparkuje. Nie musisz się martwić. Po prostu zdejmij ręce z kierownicy, a samochód zadba o resztę. ADAM wykona najtrudniejsze manewry za Ciebie. Ty sterujesz tylko pedałem przyspieszenia, hamulca i zmieniasz przełożenia.