GMMP w prestiżowym gronie nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

GM Manufacturing Poland znalazł się w prestiżowej grupie 15 przedsiębiorstw nominowanych przez Kapitułę XII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, i jednym z trzech w kategorii Zielona Gospodarka.

2014-06-04

GM Manufacturing Poland znalazł się w prestiżowej grupie 15 przedsiębiorstw nominowanych przez Kapitułę XII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, i jednym z trzech w kategorii Zielona Gospodarka. Łącznie do nagrody zgłoszono 115 przedsiębiorstw.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, a także nominacje do niej, są powszechnie uznawane za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce. Prezydent Bronisław Komorowski wręczył statuetki i dyplomy zwycięzcom i laureatom w czasie uroczystości, która odbyła się 2 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

GMMP otrzymał nominację za utrzymywanie najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności w obszarze efektywnego wykorzystania energii.
Projekty prowadzone na przestrzeni lat przyniosły bardzo wymierne korzyści, w tym "zerowy wzrost energetyczny" pomimo intensywnego rozwoju zakładu, redukcję emisji CO2 o ponad 6000 ton rocznie oraz stuprocentowy odzysk, przetwarzanie i unieszkodliwianie wszystkich odpadów powstających w ramach działalności firmy.