Ruszyła produkcja Cascady w Gliwicach.

Produkcja rozpoczęła się w dniu 28.02.2013.

2013-04-10

To był wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla. 28 lutego pierwszy egzemplarz modelu Cascada, eleganckiego, średniej wielkości kabrioletu Opla, zjechał z taśmy montażowej. Numerem jeden była Cascada w kolorze białym „Seashell”, wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6. Najmłodszy członek rodziny Opla miał światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Genewie na początku marca.

 

SOP Cascady

Wielu specjalnych gości świętowało oficjalne rozpoczęcie produkcji. „To naprawdę wyjątkowy dzień, nie tylko dla fabryki w Gliwicach, lecz także dla Opla. Cascada jest kolejnym elementem naszej kampanii produktowej. Po modelach ADAM i Mokka przyszła kolej na Cascadę: dzięki niej możemy dotrzeć do klientów w tych segmentach,
w których do tej pory byliśmy nieobecni”, mówił Steve Girsky, Prezes Rady Nadzorczej, Wiceprezes GM oraz Prezes GM Europe.

 

„Gliwice to miasto o bogatej tradycji w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Fakt, że kolejny model Opla będzie tu produkowany, ponownie każe zwrócić uwagę na wysiłek regionu i samej fabryki”, mówił Wicepremier Janusz Piechociński, gość honorowy.

 

 

SOP Cascada

Od rozpoczęcia działalności w 1996 r., zakład produkcyjny w Gliwicach jest stałym elementem strategii rynkowej Grupy GM. Cascada to już szósty model Opla budowany przez polskich pracowników w fabryce o najnowocześniejszej infrastrukturze i najwyższych standardach w zakresie jakości. „Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji pierwszego kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią. Świętujemy zatem wyjątkowy dzień”, dodał Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu.