FABRYCZNA INSTALACJA LPG.

Firma Opel jest głęboko zaangażowana w prace nad napędami alternatywnymi. Gama naszych modeli wyposażonych w silniki spalinowe przystosowane do zasilania gazem LPG jest coraz większa. Stanowi to potwierdzenie naszego proekologicznego podejścia oraz odpowiedź na zwiększający się, wśród coraz bardziej oszczędnych i świadomych ekologicznie nabywców europejskich, popyt na takie auta.


   EKOLOGICZNY SPOSÓB
   NA OSZCZĘDNOŚĆ.


   WYGODA
   I FUNKCJONALNOŚĆ.


   JAKOŚĆ
   I BEZPIECZEŃSTWO.

Wstecz Dalej
Wstecz
 • PROMOCJA

 • CENNIK

 • WYPOSAŻENIE

 • OnStar

Dalej
Wstecz Dalej
Wstecz
 • PROMOCJA

 • CENNIK

 • WYPOSAŻENIE

 • OnStar

Dalej
Close

*Prezentowany rabat w wysokości 8 500 zł dotyczy wersji z silnikiem LPG.

 

Promocja obowiązuje na samochody z roku produkcji 2017. Liczba modeli w promocji ograniczona. Promocja dostępna do wyczerpania zapasów.

Close

Najwyższa jakość

Płynny gaz jest mieszanką węglowodorów, głównie propanu i butanu. Skrapla się przy relatywnie niskim ciśnieniu, wynoszącym ok. 5-10 barów, i jest magazynowany w ciekłej postaci w zbiorniku LPG. W stanie płynnym gaz stanowi zaledwie 1/260 swojej lotnej objętości, co pozwala zmagazynować stosunkowo dużą ilość energii w niewielkim zbiorniku pojazdu. Wysoką jakość instalacji zapewniają oryginalne wyposażenie i pełna gwarancja producenta. Wzmocnione zawory i gniazda zaworowe gwarantują wytrzymałość i długą eksploatację silnika.

Gwarantowane bezpieczeństwo

Bezobsługowy system instalacji LPG spełnia surowe standardy, potwierdzone w testach niezawodności i próbach zderzeniowych. Instalacja LPG umieszczona jest w chronionych, przed skutkami kolizji, strefach samochodu i w pełni zintegrowana z klatką bezpieczeństwa pojazdu. Wytrzymałe zbiorniki mieszczą się we wnęce koła zapasowego (w ADAMie - pod podłogą).

Close

*Prezentowany rabat dotyczy wersji z silnikiem LPG oraz płatnym lakierem, jest sumą maksymalnego rabatu w wysokości 4 500 zł na wszystkie wersje LPG oraz dodatkowego rabatu w wysokości 1 000 zł, naliczanego po okazaniu Dealerowi vouchera dostępnego na www.opel.pl.

 

Promocja obowiązuje na samochody z roku produkcji 2017. Liczba modeli w promocji ograniczona. Promocja dostępna do wyczerpania zapasów.

Close

Gwarantowana niezawodność

 

Wszystkie modele LPG, zaprojektowane z myślą o intensywnej eksploatacji z wykorzystaniem gazu, dysponują pełną funkcjonalnością wersji standardowych, gdyż posiadają jednocześnie zbiornik gazu i benzyny. Już na etapie produkcji układ napędowy został dostosowany do korzystania z dwóch rodzajów paliwa, aby jego trwałość pozostała na niezmiennie wysokim poziomie. Silniki LPG różnią się od tradycyjnych jednostek benzynowych zmodyfikowanym sterownikiem, posiadają filtr LPG, dbający o czystość paliwa oraz specjalnie utwardzone zawory, odporne na wyższe temperatury spalania gazu.

Zintegrowany zbiornik i wlew LPG

 

Wlew gazu znajduje się tuż obok wlewu benzyny, za tą samą pokrywą, a zbiornik na gaz znajduje się we wnęce koła zapasowego. Rozwiązanie to nie ogranicza przestrzeni kabiny pasażerskiej ani bagażnika. Modele LPG są wyposażone w zestaw naprawczy do kół.

Wygodny przełącznik LPG

 

Przełącznik zasilania benzyna/LPG umieszczony jest na konsoli centralnej. Podświetlona kontrolka na przycisku oznacza, że silnik pracuje na paliwie LPG. Tryb zasilania może być zmieniany automatycznie lub wybierany ręcznie.

Close

EKOLOGIA I WYDAJNOŚĆ.

Modele LPG Opla oferują ekologiczny i ekonomiczny sposób podróżowania. Gaz LPG jest najszerzej dostępnym alternatywnym paliwem na świecie, tylko w Europie sprzedawanym na ponad 40 000 stacji. W zależności od modelu, zasięg na pełnych zbiornikach LPG i benzyny wynosi 1 100 - 1 600 km, a na samym LPG 400-650 km. W wielu krajach oszczędności paliwowe wynikające z zastosowania gazu sięgają 40%, a właściciele pojazdów o niskiej emisji CO2 mogą korzystać z preferencji podatkowych.

 

Zalety fabrycznej instalacji gazowej:

 • Niższe koszty eksploatacji
 • Ekologiczne rozwiązanie: bez benzoli, prawie bez sadzy, do 15% mniej CO2
 • Elementy instalacji perfekcyjnie zintegrowane z samochodem, bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów i montażu przełączników
 • Wspólny wskaźnik poziomu paliwa, benzyna/LPG
 • Silnik dostosowany do spalania LPG, odpowiednie smarowanie wszystkich części
 • Wzmocnione zawory i gniazda zaworów, wysoka odporność termiczna
 • 2-letnia gwarancja producenta, fabryczna jakość Opla
 • Wspólny przegląd samochodu i instalacji, co 30 000 km lub 1 rok
 • Fabryczna homologacja instalacji LPG
 • Obsługa w Autoryzowanych Serwisach marki Opel, pewność fachowej opieki
Close

*Prezentowany rabat w wysokości 7 500 zł dotyczy wersji z silnikiem LPG.

 

Promocja obowiązuje na samochody z roku produkcji 2017. Liczba modeli w promocji ograniczona. Promocja dostępna do wyczerpania zapasów.