Opel Meriva - Komfort
Opel Meriva - Polecamy

Jazda testowa

Jeśli chcesz umówić się na jazdę testową wybranym modelem Opla, kliknij na poniższy link.

Zarezerwuj jazdę testową

Pozwól sobie dogodzić.

Już podstawowa wersja wyposażenia Merivy jest wyjątkowo wygodna i wyszukana. Oczywiście możesz zdecydować się na więcej, wybierając z bogatej gamy akcesoriów, które pozwolą Ci cieszyć się wymarzonym autem.

Powiększ

FlexRail®

FlexRail® to unikalny, modułowy system schowków i uchwytów, umieszczony na konsoli środkowej pomiędzy przednimi fotelami. Dwie aluminiowe szyny stanowią bazę dla modułów dodatkowych, takich jak podłokietnik, schowek na płyty CD lub uchwyt na napoje. Zaletą tego modułu jest fakt, że nie zmniejsza on ilości miejsca na nogi dla osób siedzących na środku tylnej kanapy. Specjalna przystawka pozwala na zamontowanie podłokietnika i modułu na kubki również na złożonym oparciu środkowego siedzenia tylnego rzędu.

Główne zalety FlexRail® to:

  • Możliwość zmiany położenia podłokietnika i uchwytów niezależnie od ustawienia foteli
  • Pojemna i elastyczna przestrzeń, zdolna pomieścić nawet podręczne torby, laptopy, itp.
  • Łatwy dostęp dla wszystkich pasażerów
  • Możliwość zamontowania jego elementów po środku tylnej kanapy

Powiększ

Panoramiczne okno dachowe

Wpuść promienie słońca do wnętrza. Opcjonalne panoramiczne okno dachowe rozciąga się na całej szerokości dachu i sięga od przednich do tylnych siedzeń, rozjaśniając wnętrze Merivy. Okno jest wyposażone w elektrycznie sterowaną przesłonę przeciwsłoneczną, która w gorące dni wspomaga utrzymanie niskiej temperatury.


Powiększ

Klimatyzacja sterowana elektronicznie ECC

Elektronicznie sterowana dwustrefowa klimatyzacja pozwala kierowcy i pasażerowi z przodu wybrać optymalną dla każdego temperaturę. Czujniki promieni słonecznych regulują siłę i temperaturę nawiewu utrzymując ją na zadanym poziomie. W wersji Cosmo wchodzi w skład wyposażenia standardowego, a w Enjoy i Design Edition dostępna jest za dopłatą.


Powiększ

Podgrzewana kierownica

Zaznaj komfortu ciepłych dłoni w mroźne dni. Koło kierownicy nagrzewa się momentalnie, uprzyjemniając prowadzenie auta. Jeśli dodasz do tego podgrzewane fotele, nawet najsroższa zima nie będzie Ci straszna. Wystarczy wybrać te udogodnienia z bogatej listy wyposażenia dodatkowego (niedostępne w wersji Essentia).


Powiększ

Hamulec postojowy sterowany elektrycznie

Sterowany elektrycznie, obsługiwany jednym palcem hamulec postojowy Opla Merivy to większe bezpieczeństwo i wygoda. Automatyczny system jego wyłączania umożliwia ruszanie bez konieczności ręcznego zwolnienia hamulca.


Układ wspomagający ruszanie na pochyłościach HSA (Hill Start Assist)

System ten uniemożliwia staczanie się pojazdu podczas ruszania na pochyłościach, automatycznie zwalniając hamulec postojowy dopiero po ruszeniu. To niezawodne rozwiązanie pozwoli Ci w pełni skupić się na przyjemności z jazdy.


Powiększ

Kamera cofania

Obiektyw o kącie widzenia 130°, umieszczony na wysokości uchwytu drzwi bagażnika, widzi tylny zderzak, co zapewnia większą orientację i pozwala właściwie określić odległość od widzianych obiektów. Kamera cofania jest dostępna jako wyposażenie dodatkowe.


Powiększ

Schowki

W Oplu Merivie ergonomia to nie tylko wygodna pozycja siedząca i łatwa obsługa. To również innowacyjny system schowków rozmieszczonych w najbardziej dogodnych miejscach, w tym również w konsoli środkowej FlexRail®. Łącznie dostępnych jest aż 30 otwarte i zamknięte schowki, dzięki którym każdy drobiazg znajdzie się na swoim miejscu.


Powiększ

Regulowana podłoga bagażnika FlexFloor®

Przestrzeń bagażowa Opla Merivy została zaprojektowana tak, aby była jak najprzyjaźniejsza dla użytkownika. Podłoga bagażnika może być umieszczona na dwóch wysokościach. W pozycji wyższej znajduje się na poziomie złożonych foteli tylnych tworząc szeroką, długą i równą powierzchnię, z dodatkową przestrzenią pod spodem. Niższa pozycja podłogi ułatwia przewóz wyższych przedmiotów.


Pozostałe rozwiązania to:

  • Zamykane schowki na bocznych ścianach bagażnika, na np. apteczkę, gaśnicę, itp.
  • Uchwyt na trójkąt ostrzegawczy
  • Regulowany system haków (np. na torby) oraz blokada podniesionej podłogi bagażnika
  • 4 uchwyty do zabezpieczenia ładunku