Opel Meriva - Efektywność
Opel Meriva - Polecamy

Jazda testowa

Jeśli chcesz umówić się na jazdę testową wybranym modelem Opla, kliknij na poniższy link.

Zarezerwuj jazdę testową

Wysoka wydajność, niskie koszty.

Spełniające normę Euro 6 silniki benzynowe i wysokoprężne tylko czekają, aby zabrać Cię w podróż Twojego życia. Wersje benzynowe z fabryczną instalacją LPG pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji. Wszystkie jednostki napędowe dostępne w Merivie oferują wiodącą wydajność i kulturę pracy.

Powiększ

Opel Meriva ecoFLEX

Kierowcom, dla których ochrona środowiska jest szczególnie ważna, przypadnie do gustu silnik 1.6 CDTI o mocy 81 kW/110 KM z technologią ecoFLEX i systemem Start/Stop, który zużywa jedyne 4,0 l paliwa na 100 km i emituje 105 g CO2/km w cyklu mieszanym. To najbardziej ekonomiczny i ekologiczny silnik z gamy dostępnej dla Opla Merivy.


Powiększ

Silniki benzynowe i LPG

Wszystkie silniki benzynowe i LPG spełniają normę emisji spalin Euro 6, która świadczy o ich wzorowej wydajności i obniżonej emisji spalin. Na niższe zużycie paliwa wpływają nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym system Start/Stop, dostępny we wszystkich jednostkach benzynowych, z wyjątkiem silnika 1.4 Turbo 140 KM i 1.4 Turbo LPG.

 

Opel Merivia pochwalić się może również, 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią, dostępną z silnikami 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM oraz 103 kW/140 KM.

Zaletą Merivy z instalacją LPG są nie tylko niższe koszty eksploatacji, ale również możliwość swobodnego przełączania pomiędzy źródłami zasilania, a co za tym idzie prawie dwukrotnie większy zasięg na jednym baku – ok. 960 km.


Powiększ

Nowa generacja diesli

Wraz z Merivą Opel stawia kolejny krok w rozwoju nowej generacji silników diesla. Jednostki 1.6 CDTI wprowadzają innowacyjne, zaawansowane rozwiązania, które sprostają nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom kierowców.

 

W pełni aluminiowa konstrukcja spełnia wymogi rygorystycznej normy Euro 6. Niezbędne ograniczenie emisji tlenków azotu (NOx) osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii LNT (Lean NOx Technology), która nie wymaga konserwacji ani dodatkowego zbiornika na płyn katalizatora.

Inną wyjątkową cechą silników jest ich niespotykana wręcz kultura pracy – niski poziom hałasu i brak odczuwalnych wibracji. Silnik 1.6 CDTI o mocy 99 kW/136 KM dysponuje momentem obrotowym 320 Nm. Wyznaczając standardy dynamiki w swojej klasie pojemnościowej, zapewnia doskonałą jazdę dodając charakteru Merivie. Jednostki oferujące moc 70 kW/95 KM i 81 kW/110 KM dzięki niskiemu spalaniu i małej emisji spalin są kolejnymi wzorami do naśladowania. Wszystkie wersje diesla 1.6 CDTI wyposażone są standardowo w system Start/Stop.


Powiększ

System Start/Stop

System Start/Stop wspomaga redukcję zużycia paliwa i emisji spalin poprzez automatyczne wyłączanie silnika, kiedy samochód się nie porusza, na przykład na światłach. Po naciśnięciu pedału sprzęgła silnik zostaje natychmiast uruchomiony. Ostatecznie to Ty decydujesz, czy chcesz korzystać z tego udogodnienia, bo system można po prostu wyłączyć.


Zużycie paliwa i emisja CO2: 7,1-4,0 (LPG: 7,4) l/100 km, 166-105 (LPG: 121) g/km; Rozporządzenie (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady oraz Rozporządzenie Komisji (WE) nr 692/2008, w cyklu mieszanym, na podstawie oficjalnych testów w warunkach laboratoryjnych. Rzeczywiste wartości mogą różnić się od podanych w zależności od zachowania kierowcy, warunków atmosferycznych, nawierzchni, jak i innych czynników natury nietechnicznej.