Opel Meriva - Ergonomia
Opel Meriva - Polecamy

Jazda testowa

Jeśli chcesz umówić się na jazdę testową wybranym modelem Opla, kliknij na poniższy link.

Zarezerwuj jazdę testową

Ergonomia stworzona z myślą o Tobie.

Niemieckie stowarzyszenie AGR (Campaign for Healthier Backs) na rzecz zdrowego kręgosłupa, opracowało standardy projektowania foteli samochodowych z myślą o zdrowiu i komforcie podróżujących. Opel Meriva zrobił na nich tak ogromne wrażenie, że przyznali mu prestiżowy certyfikat za kompleksowe rozwiązania w zakresie ergonomii. W minivanie Opla wszystko zostało stworzone z myślą o Twojej wygodzie: od szeroko otwieranych drzwi portalowych, przez inteligentnie rozmieszczony system schowków, aż po opcjonalny zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix®.

Powiększ

Drzwi portalowe FlexDoors®

Wyjątkowość Opla Merivy widać już na pierwszy rzut oka. Otwarte drzwi portalowe FlexDoors® zdają się mówić „Witaj w domu”. To dzięki nim wsiadanie i wysiadanie jest dziecinnie proste, a dostęp do tylnych foteli i zmiana ich konfiguracji zajmuje zaledwie kilka sekund.

 

Szeroki kąt (84º) otwarcia tylnych drzwi ułatwia montaż fotelika i usadzenie w nim dziecka. W momencie jednoczesnego otworzenia przednich i tylnych drzwi tworzy się swoista strefa bezpieczeństwa, pozwalająca na łatwiejszą kontrolę dzieci.

Inne zalety FlexDoors®:

 • Osoba zajmująca siedzenie tylne wsiada i wysiada w miejscu, gdzie dach jest najwyższy, dzięki czemu czynność ta jest wygodniejsza.
 • Kąt otwarcia tylnych drzwi (84º) pozwala na zdecydowanie bardziej naturalne wsiadanie i wysiadanie, dodatkowo ułatwione przez duży uchwyt zamontowany na słupku B.
 • Na niewielkiej przestrzeni parkingowej poruszanie się wokół samochodu jest łatwiejsze, gdyż nie ma konieczności obchodzenia sąsiednich półotwartych drzwi.
 • Drzwi tylne otwierają się w 4 etapach, zatrzymując się w kolejnych pozycjach, co pozwala na lepszą kontrolę otwarcia w ciasnych miejscach.
 • Dzięki FlexDoors® umieszczenie na przykład zakupów lub wyjmowanie innych przedmiotów z tyłu jest bardzo ułatwione.
 • Oświetlenie zewnętrzne zamontowane w słupku „B” ułatwia bezpieczne opuszczenie pojazdu.
 • System FlexDoors® zapewnia lepszy dostęp do systemu foteli FlexSpace®, pozwalając na jeszcze swobodniejszą aranżację wnętrza pojazdu.


Powiększ

System konfiguracji tylnych foteli FlexSpace®

Jeżeli cenisz spontaniczność, system FlexSpace® jest stworzony dla Ciebie – Opel Meriva jest tak samo elastyczny jak Ty. Z łatwością dopasujesz jego wnętrze do aktualnych potrzeb, a jeśli zmienisz plany... nie będzie żadnego problemu! Zarówno, kiedy potrzebujesz miejsca dla 5 pasażerów albo dużej przestrzeni bagażowej Opel Meriva dopasowuje się do Twoich wymagań i to bez konieczności wyjmowania choćby jednego fotela.

Główne zalety to:

 • W konfiguracji 4-osobowej zewnętrzne fotele tylne można przesunąć do tyłu i do środka powiększając przestrzeń wokół podróżujących.
 • Siedzenia można złożyć jednym ruchem, zarówno od strony kabiny pasażerskiej, jak i z bagażnika.
 • Nie trzeba demontować zagłówków tylnych foteli.
 • Płaska podłoga przestrzeni bagażowej o objętości do 1 500 litrów.

Powiększ

Ergonomiczne fotele AGR

Prawidłowa pozycja za kierownicą jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów z kręgosłupem. Dlatego Opel Meriva oferuje opcjonalne fotele AGR rekomendowane przez przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa). Oferują one szeroki zakres regulacji, między innymi: podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i wysuwaną poduszkę wspierającą uda. Pozwala to na idealne dopasowanie fotela do indywidualnej sylwetki, zapewniając wysoki komfort podróży. Opcja dostępna tylko dla fotela kierowcy, albo jako dwa fotele przednie.

Wysoka pozycja siedząca

W Oplu Merivie siedzisz odpowiednio wysoko, ciesząc się komfortem i doskonałą widocznością. Fotele oferują najdłuższy, w tej klasie aut, zakres regulacji siedziska, co w połączeniu z regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumną kierownicy zapewnia optymalną pozycję siedzącą.


Powiększ

Bagażnik rowerowy FlexFix®

To wygodny sposób transportu rowerów. Opcjonalny bagażnik FlexFix® wysuwa się z tylnego zderzaka i umożliwia przewóz 2 rowerów o kołach do 29" i rozstawie osi kół do 1203 mm. To unikalne, autorskie rozwiązanie Opla, zostało zaprojektowane z myślą o komforcie podróżowania i dobrej formie Twojego kręgosłupa. Niskie położenie bagażnika znacząco ułatwia mocowanie i zdejmowanie rowerów, a zatem ogranicza ryzyko odniesienia kontuzji pleców przy tej prostej czynności. FlexFix® nie zajmuje też miejsca w Twoim garażu, bo – gdy nie jest już Ci potrzebny – schowasz go w zderzaku. W przeciwieństwie do bagażników rowerowych montowanych na dachu, FlexFix® nie wpływa w tak dużym stopniu na zwiększenie spalania paliwa. Co więcej, nie wyklucza on prawidłowego funkcjonowania tylnych czujników parkowania.