Wstecz
  • Opel Ampera – Stylistyka
Dalej
Wstecz
Dalej

OPEL AMPERA.

Odkryj nasz samochód elektryczny.

Opel Ampera wyznacza nową drogę dla koncepcji czystej, ekologicznej motoryzacji. Wolny od typowych dla pojazdów elektrycznych ograniczeń, zapewnia elektryzujące osiągi oraz zasięg około 500 kilometrów1.

Szukasz sposobu zaoszczędzenia na kosztach paliwa i obniżenia emisji spalin, nie chcąc rezygnować z przyjemnej jazdy? Wypróbuj Opla Amperę.

  • Przyciągające wzrok wzornictwo
  • Najnowocześniejsza technologia napędu
  • Wyróżniająca dynamika jazdy
  • Do codziennego użytku, jako pierwsze auto w rodzinie
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Korzyści dla Ciebie i dla środowiska

Powiększ

Aerodynamiczna, ekspresyjna stylistyka

Dynamiczna i opływowa sylwetka Opla Ampery przyciąga spojrzenia. Linie szeroko osadzonego, sportowego nadwozia są płynne acz zdecydowane. Charakterystyczne światła z przodu i z tyłu oraz duże przeszklenia sprawiają, że Ampera wywołuje intrygujące wrażenie technologii w ruchu.


Powiększ

Napęd elektryczny odkryty na nowo

Sercem Opla Ampery jest system napędowy E-REV – pierwszy na świecie ładowany ze zwykłego gniazdka, całkowicie elektryczny napęd o zwiększonym zasięgu, który zapewnia zasięg około 500 kilometrów¹.

Zespół akumulatorów litowo-jonowych Opla Ampery,
o pojemności 16 kWh i długiej żywotności, dostarcza energii zaawansowanemu silnikowi elektrycznemu o mocy 111 kW/150 KM. Wykorzystując jedynie energię zmagazynowaną w akumulatorach Opel Ampera może przejechać 40-80 kilometrów nie emitując grama CO₂.


Powiększ

Mocny i precyzyjny

Opel Ampera zapewnia najwyższej klasy własności jezdne. Bezpośredni układ kierowniczy, nowoczesne zawieszenie z kolumnami McPhersona z przodu i zaawansowaną belką skrętną z tyłu oraz nisko położony środek ciężkości zapewniają lepszą kontrolę nad samochodem. Nie musisz się też martwić czy nadążysz za innymi autami. Z mocą 111 kW/150 KM i stałym momentem obrotowym 370 Nm, Ampera przyspiesza do 100 km/h w około 10 sekund.


Powiększ

Maksymalna użyteczność

Możesz używać Opla Amperę dokładnie tak, jak swoje obecne auto osobowe. Jest łatwy do naładowania, mieści 4 osoby i ma mnóstwo miejsca na codzienny bagaż. Dodatkowym atutem jest możliwość nagrzania lub ochłodzenia wnętrza przed podróżą, w czasie jego ładowania, co zwiększa komfort i wygodę.


Powiększ

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Opel Ampera podnosi standardy bezpieczeństwa na nowy poziom. Nie tylko pasażerowie, ale także zespół akumulatorów i elementy napędu elektrycznego są starannie chronione.


Powiększ

Napęd przyszłości

Elektryczność ze źródeł odnawialnych jest czysta, efektywna i ekonomiczna. Dzięki unikalnemu systemowi napędowemu
E-REV Opel Ampera uzyskuje znaczącą przewagę w zakresie ekologii oraz kosztów codziennego użytkowania.


Powiększ

Wyposażenie

Opel Ampera jest bogato wyposażony. Klimatyzacja sterowana elektronicznie, zdalny system podgrzewania i chłodzenia wnętrza, radioodtwarzacz CD z zestawem głośnomówiącym oraz 8 poduszek powietrznych, to tylko początek długiej listy wyposażenia standardowego.


1 Maksymalny zasięg przy łącznym wykorzystaniu energii z akumulatorów oraz generatora spalinowego; Rozporządzenie (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady oraz Rozporządzenie Komisji (WE) nr 692/2008, w cyklu mieszanym, na podstawie oficjalnych testów w warunkach laboratoryjnych. Rzeczywiste wartości mogą różnić się od podanych w zależności od zachowania kierowcy, warunków atmosferycznych, nawierzchni, jak i innych czynników natury nietechnicznej.

 


Opel Ampera - Kolejne kroki
Kolejne kroki