Opel na czele raportów DEKRA
Opel Astra - Prezentacja

Opel Astra

Wielokrotnie nagradzane modele z rodziny Astry przekonują wyróżniającą się stylistyką, ale też stale zwiększającą się gamą innowacyjnych technologii.

Dowiedz się więcej
Opel Insignia - Prezentacja

Nowy Opel Insignia

Wzornictwo Insignii eksponuje jej zalety. To estetyczny manifest nieprzeciętnego charakteru tego auta.

Dowiedz się więcej

OPEL NA CZELE RAPORTÓW DEKRA.

Przez półtora wieku istnienia Opel pokonał długą drogę, stając się jednym z największych producentów samochodów w Europie. Nieustanne dążenie do łączenia zaawansowanych technologii z niezawodnością i funkcjonalnością sprawiło, że marka Opel jest synonimem innowacyjnych rozwiązań za przystępną cenę.

Powiększ

Opel znaczy niezawodny

2015 – Movano* zwycięzcą rankingu DEKRA.

Wskaźnik niezawodności 81,6%

 
2012 - Astra zwycięzcą rankingu DEKRA.
Wskaźnik niezawodności 97,9%

 

2011 - Insignia zwycięzcą rankingu DEKRA.
Wskaźnik niezawodności 96,1%

 

2010 - Corsa zwycięzcą rankingu DEKRA.
Wskaźnik niezawodności 97,6%


Powiększ

Dobra passa trwa

W Raporcie Niezawodności DEKRA 2015 Movano* kontynuuje sukcesy mniejszych modeli spod znaku błyskawicy. Opel zajął pierwsze miejsce w klasie lekkich samochodów dostawczych z przebiegiem do 50 000 km, uzyskując wskaźnik niezawodności na poziomie 81,6%. W 2012 roku Astra czwartej generacji zyskała uznanie jako auto o najmniejszej ilości usterek. Wówczas ten model, produkowany w polskich zakładach Opla w Gliwicach, pozostawił rywali daleko z tyłu. Wysoka nota jaką otrzymała Astra – wskaźnik niezawodności 97,9% – dała jej pierwsze miejsce nie tylko w segmencie aut kompaktowych, ale również w klasyfikacji generalnej. To najwyższy wskaźnik uzyskany jak dotąd przez Opla. Pierwszym sukcesem w badaniach DEKRA Opel pochwalił się w 2010 roku, kiedy to najlepszy wynik w swojej klasie i w klasyfikacji generalnej uzyskała Corsa. W latach 2011 i 2012 wysokie noty otrzymała też Insignia.


Opel doceniony przez ekspertów

DEKRA (Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego Samochodów) jest opiniotwórczą i cenioną w całej Europie organizacją ekspertów technicznych z zakresu bezpieczeństwa, jakości i dbałości o środowisko. Zatrudnia 24 000 pracowników i działa w ponad 50 krajach.

 

DEKRA przygotowuje coroczny raport dotyczący awaryjności pojazdów na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów inspekcji przeprowadzonych na 230 modelach.