Opel LPG – Technology & Safety
Opel Flota - Kalkulator LPG

Kalkulator paliwowy

Benzyna, diesel, a może instalacja LPG. Skorzystaj
z naszej aplikacji i zobacz, które rozwiązanie daje najwięcej korzyści.

Przejdź do kalkulatora
Modele LPGTEC - Opel ECOTEC®

Modele ECOTEC®

Opel ECOTEC® wykorzystuje szereg technologii, które razem dają obniżenie zużycia paliwa

Poznaj przyjazną dla środowiska motoryzację
Modele LPGTEC - Opel Ekologia

Ekologia

Technologie, które zarazem chronią środowisko
i oszczędzają paliwo.

W kierunku czystych technologii

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO.

Zmienne ceny paliw oraz rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństw sprawiły, że dla oszczędnych
i dbających o środowisko naturalne kierowców przygotowaliśmy atrakcyjną alternatywę w postaci modeli Opla z instalacją LPG. Podstawowymi założeniami, przy konstrukcji tych fabrycznie przygotowanych pojazdów, było wykorzystanie najnowszych technologii i pełne bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań.

Powiększ

Najwyższa jakość

Płynny gaz jest mieszanką węglowodorów, głównie propanu i butanu. Skrapla się przy relatywnie niskim ciśnieniu, wynoszącym ok. 5-10 barów i jest magazynowany w ciekłej postaci w zbiorniku LPG. To istotna zaleta, ponieważ w stanie płynnym gaz stanowi zaledwie 1/260 swojej lotnej objętości, co pozwala zmagazynować stosunkowo dużą ilość energii w niewielkim zbiorniku pojazdu. Specjalne zawory i gniazda zaworowe gwarantują wytrzymałość i niezawodność, której oczekujesz od Opla. Zakup silnika LPG może przynieść Ci wymierne korzyści.


Powiększ

Gwarantowane bezpieczeństwo

Oferujemy bezobsługowy system LPG ECOTEC® spełniający surowe standardy, potwierdzone w testach niezawodności i próbach zderzeniowych. Instalacja LPG umieszczona jest w chronionych, przed skutkami kolizji, strefach samochodu i w pełni zintegrowana z klatką bezpieczeństwa pojazdu. Wytrzymałe zbiorniki zostały zaprojektowane tak, aby mieściły się we wnęce koła zapasowego (oprócz ADAMa, gdzie zbiorniki znajdują się pod podłogą). W rezultacie otrzymujesz auto z instalacją gazową, wyposażone w typowe dla Opla, nowoczesne technologie i oferujące wysoką jakość – wytrzymałość i bezpieczeństwo. Przygotowane fabrycznie Ople LPG ECOTEC® zapewniają długą eksploatację silnika dzięki wzmocnionym zaworom i gniazdom zaworowym.