Opel CNG – Technology & Safety
Modele LPGTEC - Opel ECOTEC®

Modele ECOTEC®

Opel ECOTEC® wykorzystuje szereg technologii, które razem dają obniżenie zużycia paliwa

Poznaj przyjazną dla środowiska motoryzację
Modele LPGTEC - Opel Ekologia

Ekologia

Technologie, które zarazem chronią środowisko
i oszczędzają paliwo.

W kierunku czystych technologii

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO.

Od kilku lat użytkowanie samochodu staje się coraz bardziej kosztowne. Samochody Opel napędzane gazem CNG zaoferują pełną funkcjonalność przy zaskakująco niskich kosztach. Proponując klientom modele CNG, Opel zapewnia najnowsze technologie, oryginalne wyposażenie, trwałość oraz maksymalne bezpieczeństwo.

Powiększ

Najwyższa jakość

Gaz ziemny (głównie metan) jest sprężony pod dużym ciśnieniem. Zbiorniki samochodu są wypełnione gazem pod ciśnieniem ok. 200 barów. Ich usytuowanie pod podłogą pojazdu nie zabiera przestrzeni i pozwala w pełni wykorzystać funkcjonalność samochodu – zarówno kabiny pasażerskiej, jak i bagażnika – oraz spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa. Silnik jest przystosowany do spalania gazu CNG, jego optymalną wytrzymałość gwarantują wzmocnione zawory
i gniazda zaworowe. Wszystkie elementy instalacji CNG zostały zintegrowane z klatką bezpieczeństwa pojazdu. Dzięki oryginalnemu wyposażeniu możemy zapewnić wysoką jakość i trwałość samochodu wyposażonego w taki system.


Powiększ

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu gaz ziemny jest wyjątkowo bezpiecznym paliwem. Jest lżejszy od powietrza, co oznacza, że łatwo się rozprasza, a zatem jest bezpieczniejszy niż płynne paliwo. Gaz ziemny ma też o wiele wyższą temperaturę zapłonu. Pojazdy wyposażone w instalację CNG nie powinny mieć też problemu z wjazdem do garażu podziemnego. Ponieważ bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów w modelach CNG Opla, cała instalacja jest usytuowana w strefach auta chronionych przed skutkami kolizji oraz została w pełni zintegrowana z klatką bezpieczeństwa pojazdu.
W rezultacie otrzymujesz auto z instalacją gazową CNG, wyposażone w typowe dla Opla, nowoczesne technologie i oferujące najwyższą jakość – wytrzymałość i maksymalne bezpieczeństwo.