Potwierdzona jakość

PRZEWAGI OPLA.

OPEL ZNACZY NIEZAWODNY.

Przez półtora wieku istnienia Opel pokonał długą drogę, stając się jednym z największych producentów samochodów w Europie. Twórcy naszej firmy fascynowali się najnowszymi zdobyczami nauki i techniki, ale podstawowym źródłem inspiracji pozostają dla nas klienci i ich potrzeby. Nieustanne dążenie do łączenia zaawansowanych technologii z niezawodnością i funkcjonalnością sprawiło, że marka Opel jest synonimem innowacyjnych rozwiązań za przystępną cenę.

Motywacją dla projektantów i inżynierów Opla jest poszukiwanie skutecznych rozwiązań najtrudniejszych problemów. Z perspektywy minionych lat uważamy, że mamy powody do dumy. Kolejny już raz model Opla wygrywa w Rankingu Niezawodności DEKRA, co stanowi najlepszy dowód wysokiej jakości naszych produktów.

 

Droga pełna sukcesów

 

Historia ostatnich sukcesów Opla w rankingach DEKRA rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to Corsa zdobyła tytuł najmniej awaryjnego samochodu, uzyskując najlepszy wynik zarówno w swojej klasie, jak i w klasyfikacji generalnej.

 

W 2011 Insignia osiągnęła swój pierwszy sukces. Po zwycięstwie w rankingu samochodów o najwyższym stopniu niezawodności, Insignia umocniła się na pozycji lidera. W edycji Rankingu Niezawodności DEKRA 2012, Insignia ponownie uzyskała najlepszy rezultat i tym samym utrzymała pierwsze miejsce w swojej klasie, a Astra czwartej generacji zyskała uznanie jako auto o najmniejszej ilości usterek. Ten model, produkowany w polskich zakładach Opla w Gliwicach, pozostawił rywali daleko z tyłu. Wysoka nota jaką otrzymała Astra – wskaźnik niezawodności 97,9% – dała jej pierwsze miejsce nie tylko w segmencie aut kompaktowych, ale również w klasyfikacji generalnej. To najwyższy wskaźnik uzyskany jak dotąd przez Opla. Dobra passa modeli z logo błyskawicy trwa. W raporcie DEKRY przygotowanym w 2015 roku na pozycji lidera stanął Opel Movano*. Model dostawczy uzyskał wskaźnik niezawodności 81,6% w klasie lekkich samochodów dostawczych z przebiegiem do 50 000 km. W 2016 roku Opel po raz kolejny zabłysnął w raporcie DEKRY. Tym razem zwycięzcą okazał się Opel Combo*, uzyskując najlepszy wyniki w swojej klasie w przedziale przebiegowym do 50 000 km.

 

2016 - Opel Combo
2015 - Opel Movano
2012 - Opel Astra
2011 - Opel Insignia
2010 - Opel Corsa
*Najlepszy samochód w swojej klasie wg. Raportu Samochodów Używanych DEKRA, osiągający najniższy wskaźnik DMI (DEKRA Mängel Index) w przedziale przebiegowym do 50 000 km. Na podstawie danych z niemieckich stacji kontroli pojazdów.

Nagrody Flotowe

 

Plebiscyty i testy organizowane przez branżę flotową mają za zadanie przedstawianie i promowanie  najlepszych produktów i usług z nią związanych, a głos w nich zabierają praktycy na co dzień użytkujący nominowane auta i usługi. W 2017 roku Insignia i Vivaro wyróżnione zostały w teście „Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium”, otrzymując tytuły „Najlepszego Samochodu” w swoich kategoriach. Insignię uhonorowano również tytułem „Samochodu dla pracownika” w plebiscycie „Fleet  Awads 2017”, a nasz bestseller, Astra, została wybrana „Flotowym Autem Roku 2016”. Osobistego opiekuna kierowcy OnStar uznano za „Najlepszy Produkt, usługę flotową” w plebiscycie „Fleet Derby 2017”.

 

2017 Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium - „ Najlepszegy samochód ” w kategorii Duży Samochód Flotowy
Opel Insignia Grand Sport
2017 Plebiscyt Fleet Awards - Samochód dla pracownika – segment D
Opel Insignia Grand Sport

2017 Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium - Najlepszey samochód ” w kategorii Minibus:
Opel Vivaro
2017 Fleet Derby - „ Najlepszy produkt, usługa flotowa ” w kategorii Bezpieczeństwo
System OnStar
2016 Fleet Awards - Samochód dla pracownika – segment B
Opel Corsa
2016 Profesjonalny Test Flotowy SKFS - „ Auto Flotowe Roku w segmencie C”
Opel Astra
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAGRODACH

Samochód Roku


Tytuł „Samochodu Roku” przyznawany jest od 1964 roku przez liczne jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów europejskich, w tym również dwóch z Polski. W historii plebiscytu Opel został wyróżniony pięciokrotnie. W ostatnich latach, po Insignii w 2009 roku oraz Amperze w 2012 roku, ten zaszczytny i niezwykle pożądany tytuł przypadł Astrze 5. generacji.

 

2016 - Opel Astra
2012 - Opel Ampera
2009 - Opel Insignia
1987 - Opel Omega
1985 - Opel Kadett
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Złota Kierownica

 

Złota Kierownica to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień motoryzacyjnych w Europie, przyznawane przez czytelników, dziennikarzy i ekspertów największych magazynów i portali branżowych w poszczególnych krajach. W historii nagrody Opel ma swoje zaszczytne miejsce, zdobywając ten tytuł regularnie od 1978 roku. W 2015 roku do długiej listy wyróżnień Opel dopisał „Złotą Kierownicę” dla Astry, a w 2017 - dla Nowej Insignii i Ampery-e.

 

Euro NCAP

 

Niezależna organizacja konsumencka Euro NCAP ocenia bezpieczeństwo pojazdów w czterech obszarach: ochronie dorosłych pasażerów, ochronie dzieci, ochronie pieszych i systemów podnoszących bezpieczeństwo. Od lat nowe modele Opla otrzymują najwyższą ocenę 5 gwiazdek, potwierdzając tezę głoszoną przez Opla od lat: bezpieczeństwo jest najważniejsze. W ostatnim czasie wyróżnienie to przypadło Astrze, Insignii, Crosslandowi X i Grandlandowi X.

 

Autobest


Nagroda „ Autobest 2015 ”  dla najlepszego samochodu w swojej klasie o doskonałym stosunku jakości do ceny trafiła do Opla Corsy. Oprócz tradycyjnych parametrów, jury starannie rozważa również takie aspekty jak koszty utrzymania, dostępność części zamiennych oraz zakres usług oferowanych przez Dealerów. Zwycięzcą jest samochód stanowiący najkorzystniejszą ofertę dla typowego, przeciętnego klienta. Na początku 2017 roku, podczas gali „Autobest” również wyróżniono najnowsze Ople. Laur „Ecobest 2016” trafił do Ampery-e ,  modelu o elektrycznym napędzie i zasięgu ponad 500 kilometrów. Jury przyznało też nagrodę marce za „właściwą odpowiedź na przyszłe wyzwania elektrycznej mobilności”.
2017 - Opel Ampera-e
2015 - Opel Corsa

Autonis

 

To nagroda przyznawana w konkursie magazynu „Auto Motor und Sport” w kategorii atrakcyjnej prezencji. W 2015 roku wyróżnienie przypadło ADAMowi S, usportowionej wersji miejskiego mistrza personalizacji, w kategorii „Najciekawszy debiut”  dla najlepiej prezentującego się auta w swojej klasie. W podsumowaniu napisano: „Opel ADAM S - niezwykle wszechstronny pod względem możliwości konfigurowania niepowtarzalnej stylizacji”.

2017 - Opel ADAM S

Auto Lider


Wydawnictwo Bauer i należące do niego w Polsce tytuły prasowe „Motor” i „Auto Moto” oraz portale internetowe wyborkierowcow.pl, magazynauto.pl i interia.pl przyznają dorocznie nagrodę w plebiscycie „ Auto Lider ”  w 13 kategoriach. W 2015 roku wchodząca na rynek Astra Sports Tourer zdobyła główne trofeum w kategorii „Auta Kompaktowe”, a usługa osobistego opiekuna kierowcy OnStar  dwukrotnie znalazła się na podium w kategoriach „Innowacja Techniczna” oraz „Projekt Marketingowy”.
2017 - Opel Astra Sports Tourer

Best Cars

 

W 2016 roku Opel ADAM, po raz trzeci z rzędu, stanął na najwyższym podium w segmencie małych samochodów w plebiscycie czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” potwierdzając, że nowoczesne wzornictwo cieszy się akceptacją zarówno miłośników klasycznych samochodów, jak i tych spoglądających w przyszłość. W kategorii innowacyjności wyróżnienie przypadło reflektorom matrycowym LED IntelliLux® w Astrze, za wybitne osiągnięcie techniczne.

2016 - Opel Adam

Green Mobility

 

W 2017 roku Astra z silnikiem diesla 1.6 o mocy 110 KM została w Niemczech okrzyknięta „najoszczędniejszym dieslem” przez czytelników magazynu „Auto Zeitung”, znacząco wyprzedzając konkurencję. W konkursie tym zaszczytną pozycję uzyskała również Ampera-e.

 

2017 - Opel Astra 1.6 CDTI 110 KM

Green Van


Movano mistrzem ekologii. Furgon Opla wyposażony w wysokoprężny, podwójnie doładowany silnik BiTurbo o mocy 163 KM otrzymał nagrodę „Green Van 2015” dla najbardziej przyjaznego dla środowiska pojazdu w kategorii lekkich samochodów dostawczych. Movano zachwycił jury niskim zużyciem paliwa - 8,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym i emisją CO2 na poziomie 268 gramów na kilometr. W teście pro-eko Movano okazał się niepokonany.

 

2015 - Opel Movano

X Plus Awards


Niezależna komisja złożona z przedstawicieli różnych branż, środowisk i krajów przyznaje corocznie nagrody dla najciekawszych marek i rozwiązań technologicznych. W 2017 roku, nie po raz pierwszy, Opel otrzymał wyróżnienie dla swoich produktów . Tym razem jury nagrodziło Insignię i Amperę-e za „wysoką jakość, wzornictwo i funkcjonalność”, a tę ostatnią dodatkowo za przyjazne podejście do środowiska.

 

2017 - Opel Ampera-e
2017 - Opel Insignia

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.

E-mail
Telefon

Centrum Obsługi Klienta:

+48 22 583 00 92

 

Centrala:

+48 22 209 17 00
+48 22 209 16 68

 
Adres korespondencyjny
Dział Sprzedaży Zbiorowej
Opel Poland Sp z o.o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa